Krájení cibule bez nože ušetří desítky minut času strávených v kuchyni. Stačí použít škrabku

Příprava cibule nemusí být tak náročná, jak si mnozí myslí. Stačí si vzít namísto nože tuto vhodnou pomůcku a doslova se vám změní život.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Vaření je radostná záležitost, při které se dokáží zabavit děti, studenti, rodiče a samozřejmě i ti nejstarší. Někdy se však stává, že se z přípravy oblíbeného pokrmu stane nepříjemná válka proti aromatické cibuli. Tato lahodná zelenina je známá pro svou schopnost při krájení každého rozbrečet a navíc to jde ve většině případů velmi ztuha. Na tiktokové stránce derpa2005 se však nedávno objevil úžasný trik, který vám doslova změní život. 

Jednoduchý trik pro přípravu cibule 

Co se týče přípravy cibule, většina lidí má z této ingredience stále strach a snaží se jí za každou cenu vyhýbat. Problém přitom nespočívá pouze v tom, že vás může při krájení rozbrečet, ale také se jedná o poměrně náročný úkol. Jelikož se zelenina skládá z několika vrstev, má tendenci se velmi snadno rozpadat, což poté znemožňuje její použití. Naštěstí však existuje i jiné příborové náčiní, které během její přípravy můžete vyzkoušet.

Velkou oblibu si v poslední době získal jednoduchý trik, který zvládne naprosto každý a nepotřebuje k tomu příliš mnoho času. Ve finále vám tak krájení cibule zabere podstatně kratší dobu, než kdybyste ji krájeli nožem a snažili se získat dobré výsledky. Použít můžete obyčejnou škrabku na brambory, která vám celý proces usnadní a kousky cibule díky ní budou naprosto dokonale připravené. Podívat se na to můžete sami níže: 

@derpa2005

The End 🤣🤣 #funny #funnyvideos #animals #dog #cat #pet #viarl #foryou #fyp (877)

♬ original sound – Funny😍😘😊

Cibule a její zdravotní přínosy

Jak také uvádí server Healthline, cibule nabízí řadu zdravotních přínosů, jako je například podpora krevního oběhu, trávicího traktu, metabolismu a detoxikace těla. Rozhodně ji proto neváhejte zařadit do svého pravidelného jídelníčku, neboť se jedná o jedno z nejlepších přírodních léčiv, které stojí za to vyzkoušet. Kromě toho se skvěle hodí do mnoha pokrmů, příloh a dalších dobrot. V obchodě vás poté vyjde jen opravdu na pár korun. 

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články