Každá pračka má funkci sušení. Stačí ji jen správně nastavit
adbz.cz » Hobby » Jak z obyčejné pračky udělat sušičku: Díky kombinaci osušky a odstřeďování bude prádlo suché raz dva

Jak z obyčejné pračky udělat sušičku: Díky kombinaci osušky a odstřeďování bude prádlo suché raz dva

Sušička je stejně jako pračka drahý přístroj, a proto ho mnozí Češi raději oželí. Pokud ji nemáte ani vy, můžete oblečení sušit tímto způsobem.

pracka ruka ukazovat
Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz

Pokud nemáte doma sušičku a už vás nebaví čekat dlouhé hodiny či dokonce dny, než vám uschne prádlo, můžete použít obyčejnou pračku. Ta sice nemusí tuto funkci nabízet přímo, ovšem jak uvádí server iDnes, existuje jeden velmi snadný trik, jak toho můžete docílit i bez ní. Stačí udělat dvě věci, a to připravit si osušku a stisknout správné tlačítko. Poté již stačí vyčkat na výsledek, který bude bezpochyby naprosto dokonalý. 

Sušení prádla usnadní froté ručník 

Aby bylo vaše prádlo co nejrychleji suché, měli byste začít již zvolením správného programu při jeho praní – tedy takového, který odpovídá pranému materiálu. Ve výsledku pak nebude oblečení tolik mokré. Jakmile budete mít hotovo, otevřete buben a vložte do něj velkou suchou froté osušku. Pozor, že musí být absolutně čistá, jinak by mohla způsobit zápach oblečení a celý proces pokazit. Nyní opět zavřete dveře pračky. 

Hobby

Mnoho hospodyněk neví, že by se pračka neměla pouštět 2krát za sebou. Dochází tak k nadměrnému opotřebení

Mnoho hospodyněk neví, že by se pračka neměla pouštět 2krát za sebou. Dochází tak k nadměrnému opotřebení
<!-- wp:paragraph --> <p>Pokud nemáte doma sušičku a už vás nebaví čekat dlouhé hodiny či dokonce dny, než vám uschne prádlo, můžete použít obyčejnou pračku. Ta sice nemusí tuto funkci nabízet přímo, ovšem jak uvádí server <a href="https://www.idnes.cz/bydleni/spotrebice/jak-rychle-vyprat-a-ususit-pradlo.A140705_125926_spotrebice_rez" target="_blank" rel="noreferrer noopener">iDnes</a>, existuje jeden <strong>velmi snadný trik, jak toho můžete docílit i bez ní</strong>. Stačí udělat dvě věci, a to připravit si osušku a stisknout správné tlačítko. Poté již stačí vyčkat na výsledek, který bude bezpochyby naprosto dokonalý. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Sušení prádla usnadní froté ručník </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Aby bylo vaše prádlo co nejrychleji suché, měli byste začít již zvolením správného programu při jeho praní – tedy takového, který odpovídá pranému materiálu. Ve výsledku pak nebude oblečení tolik mokré. Jakmile budete mít hotovo, <strong>otevřete buben a vložte do něj velkou suchou froté osušku</strong>. Pozor, že musí být absolutně čistá, jinak by mohla způsobit zápach oblečení a celý proces pokazit. Nyní opět zavřete dveře pračky. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":226642} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Připravené oblečení v pračce s osuškou vysušíte během chvilky tak, že zmáčknete tlačítko odstřeďování, a to nejlépe na nejvyšší otáčky (<strong>samozřejmě berte na vědomí druh materiálu, abyste ho zbytečně neponičili</strong>). Následně vyčkejte, až bude program dokončen, a vše z přístroje vyndejte. Již nyní si dle webu <a href="https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/suseni-pradla-v-pracce/" target="_blank" rel="noreferrer noopener">iReceptář</a> budete moci všimnout, že je podstatně sušší než za normálních okolností. A pokud ne, proces opakujte s další osuškou.</p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":148666,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2022/10/susicka-pradlo-zena.jpg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2022/10/susicka-pradlo-zena.jpg" alt="" class="wp-image-148666"/></a><figcaption class="wp-element-caption"><em>Sušit prádlo můžete klidně i v pračce, stačí na to jít správným způsobem.</em></figcaption></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:paragraph --> <p>Vysušené prádlo nyní již stačí rozvěsit na sušák a po chvilce bude připraveno k nošení. Froté ručník velmi účinně vysaje veškerou vlhkost, a <strong>vy si tak budete moci vzít na sebe své oblíbené kousky oblečení</strong>. Kromě toho ušetříte i spotřebovanou energii, protože sušičky potřebují k provozu obrovské množství elektřiny. Na webu adbz jsme také již dříve psali o <a href="/hobby/prani-ponozka-udrzba/">záhadě ztracených ponožek</a>, a proč vám je skutečně může požírat pračka. </p> <!-- /wp:paragraph -->

Možná by vás nenapadlo, že je důležité dodržovat přestávky mezi praními v pračce, ale tímto způsobem můžete prodloužit životnost vašeho spot… více

Připravené oblečení v pračce s osuškou vysušíte během chvilky tak, že zmáčknete tlačítko odstřeďování, a to nejlépe na nejvyšší otáčky (samozřejmě berte na vědomí druh materiálu, abyste ho zbytečně neponičili). Následně vyčkejte, až bude program dokončen, a vše z přístroje vyndejte. Již nyní si dle webu iReceptář budete moci všimnout, že je podstatně sušší než za normálních okolností. A pokud ne, proces opakujte s další osuškou.

susicka pradlo zena
Zdroj fotografie: Depositphotos
Sušit prádlo můžete klidně i v pračce, stačí na to jít správným způsobem.

Vysušené prádlo nyní již stačí rozvěsit na sušák a po chvilce bude připraveno k nošení. Froté ručník velmi účinně vysaje veškerou vlhkost, a vy si tak budete moci vzít na sebe své oblíbené kousky oblečení. Kromě toho ušetříte i spotřebovanou energii, protože sušičky potřebují k provozu obrovské množství elektřiny. Na webu adbz jsme také již dříve psali o záhadě ztracených ponožek, a proč vám je skutečně může požírat pračka.