Vytvořte si z pračky sušičku a zkraťte dobu schnutí vypraného prádla
adbz.cz » Hobby » Improvizovaná sušička z jakékoliv pračky: Stačí k prádlu přihodit suchou osušku

Improvizovaná sušička z jakékoliv pračky: Stačí k prádlu přihodit suchou osušku

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a přeměňte svou pračku na sušičku. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je dobře sající osuška. Výsledek vás zaručeně příjemně potěší.

Vkládání prádla do pračky
Zdroj fotografie: iStock

Pokud doma nemáte sušičku, ale potřebujete, aby vám vyprané prádlo rychle uschlo, vyplatí se znát tento geniální trik. S jeho pomocí dobu schnutí mokrých kousků výrazně zkrátíte. Za pár chvil tak budete mít oblečení připravené k dalšímu nošení. Pomůže vám s tím suchá osuška. Díky ní zafunguje obyčejná pračka rázem i jako sušička.

Na co si dát při sušení prádla pozor

Nejhorší jsou podzimní a zimní dny, kdy je ve vzduchu velké množství vlhkosti. V takových podmínkách je složité prádlo sušit. Bez sušičky nebo sušárny pak může být tento proces pro mnoho lidí opravdovou noční můrou. I při schnutí prádla se do místnosti uvolňují páry, které mohou ulpívat na stěnách nebo dřevěných doplňcích a způsobovat plíseň. Zabránit tomuto problému naštěstí lze pravidelným větráním.

Jak využít pračku k sušení

Pokud potřebujete, aby bylo vyprané prádlo suché co nejdříve, vraťte jej znovu do pračky. V tomto případě k němu ale přidejte jednu velkou suchou osušku. Důležité je vybrat takovou, která opravdu dobře saje. Jakmile máte prádlo s osuškou připravené, zapněte cyklus odstřeďování a zvolte nejvyšší možnou rychlost otáček.

Nastavení programu na pračce
Zdroj fotografie: Depositphotos
Jak urychlit schnutí vypraného prádla

Pak už stačí jen pár minut počkat, než zvolený program skončí. Po vyjmutí prádla si všimnete, že většinu vlhkosti nasála přidaná osuška a zbytek kousků je výrazně sušší než předtím. Stačí už jen jednotlivé kousky rozvěsit na sušák a ten umístit na slunné, suché a dobře větrané místo. Za pár hodin budete mít všechno vyprané oblečení opět dokonale suché. Rozhodně se snažte vyhnout pokládání mokrého prádla na radiátory.

Jak rozvěsit prádlo na sušák

Při schnutí mokrých kousků hraje důležitou roli také jejich správné rozvěšení na sušák. Velmi důležité je, aby mezi nimi byly mezery, kudy bude proudit vzduch. Ten nejen urychluje schnutí, ale navíc pomáhá předcházet vzniku nepříjemného zatuchlého zápachu. Velmi jednoduchým trikem je pověsit jednotlivé kousky kolmo mezi jednotlivé příčky nebo lanka. Tím se vám vleze na sušák více vypraného prádla, které bude lépe schnout.