Sušení prádla podle Poláků: Jejich metoda zkrátí dobu sušení na polovinu

Zvlášť v zimě nebo v deštivém období může být schnutí prádla opravdovým oříškem. Pomocí tohoto geniálního triku však bude všechno vaše vyprané oblečení za chvíli suché.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ne vždy je možnost využít venkovních sušáků a prádlo pohodlně usušit na čerstvém vzduchu. Rozvěšené mokré prádlo v už tak vlhké domácnosti může způsobit celou řadu problémů. Větší vzdušná vlhkost venku se dostane i dovnitř a zhoršuje podmínky pro schnutí vypraného oblečení. Naši sousedé z Polska používají geniální trik, který vám může s tímto problémem pomoci.

Jak snížit množství vlhkosti

Příliš vysoká vlhkost ve vaší domácnosti se promítne nejen na vašem prádle, ale i na kvalitě celkového ovzduší. Pokud se s tímto problémem potýkáte dlouhodobě, může to zapříčinit vznik plísní, které se nejčastěji objevují na stěnách, poblíž oken nebo na dřevěných a jiných náchylných předmětech. Přítomnost plísně pak negativně ovlivňuje vaše zdraví. Citlivým lidem může způsobit dráždivý kašel nebo alergie.

sušení prádla iZdroj fotografie: Freepik

Problém s vlhkostí však můžete snadno vyřešit tím, že budete často větrat. Výměnou vzduchu dojde téměř okamžitě k poklesu jejího množství obsaženého ve vzduchu, a ještě se budete ve vyvětrané místnosti cítit mnohem příjemněji. Nejen že budete mít mnohem více energie, ale čerstvý vzduch také dokáže zlepšit vaši náladu. Sušší prostředí si můžete zajistit také správným vytápěním jednotlivých místností.

Jak rychle usušit prádlo i bez sušičky

Pokud nemáte sušičku prádla, a přesto chcete mít vyprané oblečení suché co nejrychleji, měli byste při jeho sušení dodržovat určitá pravidla. Mezi jednotlivými kousky byste se měli snažit na sušáku dodržovat co největší rozestupy, aby mezi nimi mohl proudit vzduch, který proces sušení urychluje. Místnost, ve které máte sušák s prádlem umístěn, nezapomínejte často větrat. Vlhkost celý proces zpomaluje a vede jen k dalším nepříjemnostem.

Zkraťte dobu sušení na jednu hodinu

Schnoucí program na sušičce nebo pračce můžete ještě urychlit použitím tohoto geniálního triku. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejný suchý ručník. Ten vložte k mokrému oblečení a přístroj zapněte. Ručník během procesu absorbuje většinu vody z ostatních kousků a do hodiny bude vaše prádlo dokonale suché.

Jaké triky při schnutí prádla používáte vy?

Zdroj: IdealHome
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články