Jednoduchý způsob, jak navléct jehlu na nit. Bez navlékáčku
adbz.cz » Hobby » Jak snadno navléct jehlu na nit bez vztekání: Navlékáček není potřeba

Jak snadno navléct jehlu na nit bez vztekání: Navlékáček není potřeba

Navlékání jehly na nit může být často složitý úkol, který vyžaduje hodně soustředěnosti. Díky tomuto triku to však pro vás bude naprostá hračka.

navleknout jehlu nit
Zdroj fotografie: iStock

Pokud jste již někdy zašívaly trhliny na svém oblečení nebo jiných kusech prádla, pravděpodobně víte, jak složité může být navlékání jehly na nit. Většina lidí má často problém trefit se tenkým koncem do malé dírky, což jim ztěžuje dokončit tento náročný úkol. Naštěstí však někteří domácí kutilové našli užitečné způsoby, díky kterým to lze zvládnout snadno a velmi rychle. Níže se proto můžete podívat na video, kde je jeden takový postup vyobrazen krok za krokem. 

Navlékání nitě do otvoru jehly 

Pravděpodobně každý si již někdy v životě vyzkoušel zašít oblečení nebo jiný kus prádla pomocí jehly a tenké nitě. Jedná se o levný způsob, jak se zbavit nevzhledných trhlin, přizpůsobit si látku podle vlastních preferencí a obecně také prodloužit její životnost. Často však při šití tímto způsobem nastává problém, a to ještě před zapíchnutím jehly do oblečení – navléknutí nitě do malinkého očka na konci jehly. 

obleceni nebe
Zdroj fotografie: Pixabay

Tento náročný úkol vám může zabrat opravdu hodně dlouhou dobu nebo se dokonce nemusí povést vůbec. Většina lidí se proto obrací na profesionální švadleny, které si však mohou účtovat nemalé částky. Mnohem více se vám proto vyplatí zašít si oblečení sami, a to obzvláště v případě, že znáte správný trik, který vám navléknutí nitě do otvoru na jehle usnadní. Níže se proto můžete na jeden takový postup podívat a vyzkoušet si ho sami na vlastní pěst. Jedná se o naprosto jednoduchou záležitost, která vám ušetří mnoho času a nervů. 

Jednoduchý postup, jak navléknout nit

Většina lidí navléká jehlu na nit špatným způsobem, a proto jim to trvá tak dlouho. Běžné olíznutí látky s vidinou toho, že bude tenčí a projde otvorem snadněji, je jeden velký mýtus, který se rozmohl po téměř celém světě – ačkoliv se může čas od času povést, ve většině případech to trvá strašně dlouhou dobu (nebo se to vůbec nepovede) a vy tak akorát ztrácíte chuť si oblečení zašít svépomocí.

Youtubový kanál Closet Core Patterns ale naštěstí sdílel veřejnosti velmi jednoduchý postup, jak vyřešit navlékání nitě do otvoru jehly velmi snadno a rychle. Pravděpodobně i vy budete překvapeni, jak snadné to může být, když víte, jak na to. Níže se proto můžete podívat na video, ve kterém si to můžete zkusit krok po kroku na vlastní pěst a sami uvidíte, že to funguje. Hodně štěstí!