Záhada ztracených ponožek vyřešena. Skutečně je požírá pračka

Ve vaší pračce je mnoho zákoutí a záhybů, kde se mohou ukrývat menší věci, jako jsou právě ponožky. Pravidelným čištěním těchto skulin můžete předejít ztrátě věcí, ale také zničení celé pračky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Po vyprání, když věšíte prádlo na šňůru, přísahali byste, že jste dovnitř pračky dávali všechny ponožky v páru a ani jedna nechyběla. Jak je tedy možné, že po vyprání vám opět přebývá tolik lichých ponožek? Je reálné, že ponožky zůstaly někde v útrobách pračky, nebo je nakonec přece jen odnesl nějaký kouzelný skřítek? 

Vyřešte záhadu ztracených ponožek jednou provždy 

Pokud jste přesvědčení, že jste všechny ponožky vložili do pračky spárované k sobě, možná je chyba opravdu na straně vašeho přístroje. Vaše pračka má totiž různé tajné úkryty a záhyby, kde se menší věci mohou velmi snadno schovat. V lepším případě budou nalezeny za nějakou dobu, v tom horším a většinou v pravděpodobnějším se ztracené věci nenajdou nikdy.  

Jednou z variant, kde se v pračce mohou ukrývat ztracené věci, je skulina pod gumovým těsněním podél okraje celého bubnu pračky. Nejenže je to místo, kde se nejčastěji ukládá špína a různé usazeniny z praných věcí, ale mohou se tam zaseknout i menší věci, které pak při vyndání prádla snadno přehlédneme. Proto je dobré po každém praní otvor mezi těsněním a bubnem raději řádně zkontrolovat a z hygienických důvodů pak i dobře vyčistit. 

Větší a těžší věci pak také mohou ty drobnější předměty, jako jsou například ponožky, vtlačovat do vypouštěcí hadice. Když je pak voda z pračky vypuštěna, hadice se může věcmi velmi snadno ucpat. Pro údržbu pračky je tak lepší, když hadicí projdou až do kanalizace, pro vás to však znamená další ztracenou ponožku a také ztrátu času, při snaze ji najít. 

Ponožky a ložní prádlo nepatří do stejné pračky 

Dávejte si pozor, pokud perete ponožky spolu s ložním prádlem. Často se stává, že jsou ponožky nacpané v rozích povlečení nebo přikrývky. Pokud jsou obě věci tmavé, tak snadno splynou. Ponožku potom můžete lehce přehlédnout. Řešením je věci před praním rozdělit a ložní prádlo prát raději zvlášť. 

iZdroj fotografie: Pexels

Před každým praním je nejlepší zkontrolovat, jaké věci tam vkládáte a zda tam dáváte ponožky opravdu v páru. Další možností je také prát ponožky a jiné drobné předměty v síťovině, budou držet při sobě a neztratí se tak jednoduše. Můžete je spojit také kolíčky na prádlo a vyprat je společně. Jednou z variant, jak prát menší věci, je dát je do kapsy k těm větším. Oblečení můžete také prát ručně, ale to bývá pro většinu lidí nejspíš až ta poslední možnost.  

Velké množství věcí zaseklých v nitru pračky ji může nenávratně poškodit. Pokud tedy máte pocit, že vám chybí už opravdu velké množství oblečení, a podezříváte z „krádeže“ právě vaši pračku, je lepší ji rozebrat a zkontrolovat všechny dutiny, v nichž by se věci mohly ukrýt. Je rozhodně výhodnější vynaložit trochu práce než kupovat novou pračku.

Jaké další předměty se ve vašem domě často ztrácí?

Zdroj: Hi-tech
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články