Program rychlého praní nemusí být vždy ta nejlepší volba. Při jeho používání byste měli dodržovat 4 věci

Program krátkého praní se většina lidí naučila rychle využívat. Ačkoliv je to úsporné ve všech ohledech, nezapomínejte na tyto svízele.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Pokud máte za pár hodin vyrazit z domu, ale zapomněli jste si vaši oblíbenou košili dát vyprat, nemusíte zmatkovat. Stačí, když na pračce zvolíte program rychlého praní a máte po problému. Věděli jste ale, že příliš časté používání tohoto programu může uškodit jak pračce, tak vašemu oblečení? Pokud si nejste jisti, zda tento program používáte správně, přečtěte si tyto rady.

Má to svoje omezení

Jedním obrovským plusem rychlého praní je šetření energií, což je velice užitečné. Díky menší spotřebě energie vám rychlý program ušetří také peníze. Rychlé praní ale není tou nejlepší volbou, pokud potřebujete vyprat velmi znečištěné oblečení. Teplota je totiž příliš nízká na to, aby skvrnu správně odstranila, proto v tomto případě použijte raději klasický program.

Zabíjení choroboplodných zárodků

Abyste si byli jisti, že zahubíte bakterie a roztoče, je potřeba většinu prádla prát alespoň na 60 °C. Vždy si ale přečtěte štítek na oblečení, protože některé kusy lze prát pouze při maximální teplotě 30 nebo 40 °C. U ložního prádla nebo ručníků je však třeba prát při vyšších teplotách a také použít práškový prací prostředek s obsahem bělidla, abyste zabili všechny číhající bakterie. Což je velmi důležité zejména, když máte doma dítě se sníženou imunitou.

Správný prací prostředek

Velkou roli hraje také prací prostředek. Ten biologický obsahuje enzymy a je opravdu tou nejlepší volbou pro odstraňování skvrn. Nebiologický prostředek neobsahuje bělidlo ani enzymy a bývá méně účinný při odstraňování skvrn. Na druhou stranu je to ale lepší volba pro citlivou pokožku. Pokud používáte program rychlého praní, doporučuje se plnit pračku jen do poloviny a přidávat pouze poloviční množství pracího prostředku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Starejte se o svou pračku

Pokud pravidelně používáte program rychlého praní, možná jste si už všimli toho, že z vaší pračky vychází zatuchlý zápach. Praní při nízké teplotě může podporovat hromadění plísní a bakterií. Abyste se tohoto zápachu zbavili, bude nejlepší každých několik týdnů spustit prázdné praní bez pracího prostředku. Ujistěte se také, že pravidelně čistíte zásuvku na prací prostředky a těsnění kolem bubnu.

Na jaký program perete nejčastěji vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články