Jak rychle dostat psí chlupy z veškerého oblečení | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Všichni „páníčci“ svádí neúprosný boj s chlupy na oblečení. Těchto 9 tipů na jejich odstranění je k nezaplacení

Všichni „páníčci“ svádí neúprosný boj s chlupy na oblečení. Těchto 9 tipů na jejich odstranění je k nezaplacení

Zkuste osvědčené tipy, jak výskyt chlupů ze zvířete eliminovat na minimum, a zbavit se tak věčně chlupatého oblečení a nepořádku.

psi chlupy ponozky gauc
Zdroj fotografie: iStock

Pokud chováte doma domácího mazlíčka, pak určitě víte, jak obtížné mohou být jeho chlupy na jakýchkoliv textiliích. Existuje naštěstí celá řada způsobů, které vám pomohou si s tímto nepříjemným problémem poradit. Seznamte se s devíti nejlepšími a vyberte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Většinu potřebných pomocníků najdete přímo ve své domácnosti, pro ty ostatní se stačí vypravit do drogerie.

Chlupy odstraní houbička na nádobí

Psí chlupy mají velmi nepříjemné ostré konce, díky nimž se zapíchnou do každého myslitelného materiálu. Nezáleží na tom jak hrubý je váš svetr, nebo kolik funkčních vychytávek má vaše tričko. Chlupy vašeho mazlíčka se dokážou dostat i do nich. Naštěstí obvykle uvnitř nedrží příliš pevně, takže je ven dokáže dostat i tak obyčejná věc, jako je houbička na nádobí. Použijte její hrubou stranu a po oblečení přejíždějte. V případě potřeby ji namočte.

Použijte lepicí váleček

Houbička dokáže být velmi účinná. Ovšem její používání je poměrně zdlouhavé a pracné. A jak se tomu vyhnout? Sáhněte po osvědčeném pomocníkovi, kterým je lepicí váleček na oděvy. Stačí s ním po kabátu nebo mikině jednoduše přejet a všechny chlupy se na něj nalepí. Vybírejte však ten kvalitní – v žádném případě nesmí na textilii zanechávat nepříjemné lepkavé stopy. Vyčistíte s ním i oblečení, které nemůžete svěřit pračce.

kocka valecek obleceni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Na chlupy pomůže i páska

Máte doma klasickou izolepu nebo třeba kobercovku? Pak vlastně máte vše, co pro odstranění psích chlupů potřebujete. Jednoduše ji přitiskněte na textil a pořádně s ní škubněte. Všechny chlupy budou pryč. Jde sice o postup trochu zdlouhavý, ovšem velmi účinný. A pokud doma žádný jiný prostředek nemáte, docílíte i s lepicí páskou velmi dobrých výsledků. Dokáže být dokonce ještě účinnější než speciální váleček.

Použijte kvalitní sušičku

Další možností, jak dostat z oblečení psí chlupy, je docela obyčejná sušička na prádlo. Pokud ji doma máte, pak určitě víte, jak skvělým pomocníkem dokáže být prádlo, které z ní vyjmete, je zbaveno nejenom všech chlupů a vlasů, ale také textilních vláken, které způsobují vyšší prašnost v bytě. Stačí si vzpomenout například na to, jak se práší z čerstvě usušeného povlečení a dáte nám za pravdu

deti pes gauc
Zdroj fotografie: Depositphotos

Parní čistič textiliím neublíží

Jestliže potřebujete odstranit psí chlupy z velmi jemných tkanin, pak nejspíš s houbičkou na nádobí nebo standardním cyklem v sušičce nepochodíte. V takovém případě vám skvěle pomůže parní čistič, určený pro úklid domácnosti. Pokud totiž chlupy nejprve uvolníte, můžete je pak odstranit za pomoci lepicího válečku nebo třeba již zmíněné lepicí pásky mnohem snadněji. Poškození vláken se tak rozhodně obávat nemusíte.

Lepší výsledek sušení zaručí ubrousky

Pokud máte plemeno psa s obzvláště tuhými chlupy, můžete velmi brzy přijít na to, že běžný cyklus v sušičce k jejich odstranění zkrátka a dobře nestačí. Ani pak však ještě nemusíte házet flintu do žita. Naopak. Stačí, když do bubnu spotřebiče vložte speciální ubrousky určené do sušičky. Ty prádlo krásně provoní a jako bonus ho zbaví statického náboje, takže se z něj chlupy jednoduše „pustí.“ Po skončení cyklu je vyhoďte i s chlupy a máte hotovo.

Bílý ocet pomůže během praní

Nemáte na nejrůznější metody odstraňování psích chlupů čas a rádi byste se jich zbavili ještě v pračce? Pak místo aviváže použijte jednu sklenku bílého octa, dokáže totiž na tkanině vytvořit povrchové napětí. Vy ho nezaznamenáte, ovšem psí chlupy bude tato úprava částečně odpuzovat. Většinu z nich proto najdete po dokončení pracího cyklu volně v bubnu pračky nebo přímo ve filtru, odkud je stačí jen vysypat.

pradlo prani pracka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Existuje však ještě jeden způsob, který vám pomůže eliminovat výskyt psích chlupů na vypraném prádle – kuličky s povrchem suchého zipu. Lze je zakoupit v drogerii a fungují jednoduše tak, že se na ně chlupy během praní prádla přímo přichytí a vy je už potom snadno odstraníte. A pokud je zrovna nemůžete sehnat, pak vám místo nich skvěle poslouží i obyčejná houbička na nádobí. Na jednu várku prádla stačí 2 až 3 kusy.

Nezapomeňte na pravidelný úklid

Ovšem jen důsledné odstraňování chlupů z oděvů nestačí, váš pes je totiž s vámi během celého dne a jeho chlupy se tak snadno dostanou na vaše tričko nebo sukni z vaší pohovky nebo třeba z postele. Tomu však můžete zabránit, pokud svou domácnost alespoň každý druhý den pečlivě vysajete. Pořiďte si speciální kartáče na čalounění a nezapomeňte vysát ani špatně dostupná místa (například mezery mezi matracemi), odkud by se mohly chlupy šířit do okolí.

Pečujte i o svého psa

Posledním krokem, který vám pomůže snížit výskyt psích chlupů na oblečení, je časté kartáčování vašeho psího mazlíčka. Jde o důležitý proces zejména v období línání, které mají jednou nebo dvakrát do roka téměř všechna plemena. Pro krátkosrsté psy se hodí gumový kartáč, na delší srst s podsadou je nutné použít tu speciální. Důležité je provádět důkladné kartáčování nejméně dvakrát týdně, později si totiž díky tomu ušetříte mnoho práce.

Jaké vychytávky máte pro odstraňování psích chlupů vy?

Zdroj: TheSpruce