Při praní stačí použít pár kostek ledu a po vyndání bude prádlo jako vyžehlené

Žehlení patří mezi běžné domácí práce, které však mnoho lidí nemá rádo. Naštěstí však existuje trik, díky kterému bude vaše oblečení srovnané ihned po vyprání.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vědět, jak vést dobrou domácnost, může být někdy opravdu věda. Často se totiž může objevit mnoho práce najednou, kterou je potřeba udělat, ale vy prostě nevíte jak a kdy. V dnešní době však naštěstí existuje řada užitečných triků, které vám snadno pomohou usnadnit si většinu úkolů a udělat je mnohem rychleji – každá hospodyňka jich se vší pravděpodobností zná alespoň několik. My jsme si proto pro vás dnes připravili jednoduchý trik, díky kterému již nikdy nebudete muset žehlit své vyprané oblečení. 

Nejlepší způsob, jak prát oblečení (bez nutnosti jeho žehlení) 

Je také pravda, že s mnoha domácími pracemi nyní hospodyňkám pomáhá specializované vybavení. Pračky, multifunkční vařiče, myčky nádobí, mikrovlnné trouby a mnoho dalších – všechny tyto přístroje vám téměř každý den usnadňují život a práce v domácnosti. Většinu kutilů a kutilek však trápí něco mnohem jiného, a to neustálé žehlení prádla po jeho vyprání. Pokud tedy ani vy nejste příliš velký kamarád s žehličkou, níže se můžete podívat na jednoduchý postup, jak zajistit, abyste mohli své prádlo vložit po vyprání rovnou do skříně. 

Jakmile budete příště vkládat špinavé prádlo do bubnu pračky, přidejte k němu také několik kostek obyčejného ledu. Led je totiž velmi užitečný pomocník, který zajistí, že povrch prádla bude naprosto hladký a bez záhybů. Je také důležité poznamenat, že byste měli zapnout odstřeďování na nejnižší stupeň – sušení oblečení bude sice trvat o něco déle, ale výsledek bude opravdu stát za to. Jakmile pak skončíte s mytím, ihned vyndejte všechno prádlo z bubnu ven, pověste jej na suché místo a dobře jej protřepejte. Nebudete věřit svým očím, jak bude rovné! 

A kdyby se vám oblečení náhodou pomačkalo… 

Pokud se vám oblečení nechtěně pomačká, nemusíte zoufat. I tento problém totiž snadno vyřešíte bez použití žehličky. Oděv stačí lehce navlhčit a poté vysušit fénem – na látce pak nezůstanou naprosto žádné stopu po pomačkání. Díky tomuto způsobu můžete také zapomenout na neustálé zavěšování oblečení nad vanu nebo do prádelny přes noc. Fén se snadno vyrovná s vlhkostí vzduch a prádlo bude během chvilky zcela suché a bez jakýchkoliv záhybů. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud se tedy chcete do budoucna vyvarovat zdlouhavému žehlení, rozhodně před každým praním vhoďte do bubnu své pračky několik kostek ledu a poté zapněte přístroj běžným způsobem. Nemusíte se navíc obávat, že by došlo k poškození látky nebo jiných částí vašeho prádla – led je pouze zamrzlá voda, tudíž nemůže opravdu nic udělat. Naopak vytváří při styku s horkou vodou páru, což zabraňuje oblečení, aby se zmačkalo nebo jakkoliv zkroutilo.

Jednoduchý trik, který zvládne každý

Tento jednoduchý trik ocení jistě každý kutil nebo kutilka, která pečuje o svou domácnost. Nejenže vám totiž usnadní práci a ušetří čas, ale také energii, protože jí nebudete muset plýtvat na žehličku. Rozhodně však stojí za to vyzkoušet tak jednoduchý postup, který vám usnadní zdlouhavé vysedávání za žehlícím prknem! 

Jak se tento jednoduchý trik osvědčily vám?

Zdroj: GoodyFeed
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Do restaurace se vloupal muž v kapuci, aby si odnesl tržbu. Majitel místo volání policie nabídl zloději práci
Události247.cz
Události247.cz
Šéf OSN: Vyhlídky na mír mizí, svět se řítí do velké války
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen