13letý chlapec si svépomocí postavil domek o rozloze 8 m². Jeho dílo je inspirací pro ostatní

Tento třináctiletý chlapec se z nudy rozhodl postavit malý přístřešek na zahradě svých rodičů. Svým projektem inspiroval mnoho uživatelů na internetu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tento třináctiletý chlapec je skvělým příkladem toho, že i děti se dokáží postarat samy o sebe, pokud mají chuť pustit se do práce a předvést tak svou zručnost. A jelikož se Luke během horkých letních měsíců doma neustále nudil, rozhodl se zrealizovat jedinečný projekt, o kterém snil již od mala – stavby malého přístřešku na zahradě rodičů, kde by měl vlastní místo klidu a odpočinku. Sám však přiznává, že to nebylo jednoduché (stavba mu trvala téměř rok), ale chlapec ani na jednu minutu nepřemýšlel nad tím, že by to vzdal. 

Děti a jejich soukromí 

Když děti vyrostou, často chtějí mít trochu více soukromí než dříve – je proto normální, že začnou dělat věci, které jim pomohou získat nezávislost na svých rodičích a ostatních vrstevnících. Může to začít například drobnostmi, jako je to, že budou chtít chodit do školy spíše se svými kamarády, namísto abyste je tam vodili vy. Se vší pravděpodobností pak budou také trávit více času ve svém pokoji a dělat věci, které je více baví (dokonce je možné, že budou chtít, abyste se drželi dále od jejich pokoje, což je však naprosto normální). 

Ať už však dospívající děti častěji zavírají dveře do svého pokoje nebo tráví méně času s rodinou a raději utíkají za přáteli, většina z nich, a to bez ohledu na to, jak jsou samostatné, nemají vlastní domov. A právě v tom vyniká tento třináctiletý mladík, který se rozhodl, že si postaví na zahradě svých rodičů malý přístřešek. Ten mu nyní slouží jako místo klidu, kam utíká před každodenními povinnostmi a přílišným stresem. Luke zvládl celý projekt realizovat sám, ale je pravda, že jeho rodiče jej podporovali a kupovali mu potřebné vybavení. 

Jedinečný projekt šikovného chlapce 

Postavit si vlastní dům vyžaduje opravdu velké odhodlání, což je také důvod, proč od něj většina lidí ustupuje a raději bydlí v panelových domech. To však není případ Luka Thilla, třináctiletého kluka z Dubuque v Iowě, který chtěl mít svůj prostor, a tak si ho vybudoval vlastníma rukama na zahradě svých rodičů. Mladík uvedl, že se během letních měsíců nudil, což ho vedlo k tomuto nevšednímu nápadu – většina mladých chlapců by se zabývala raději svými telefony, ale Luke chtěl udělat prostě něco jedinečného.

Kluk dělá žuvačkové bubliny iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebyl to sice snadný proces, ale teenager se nevzdal. Trvalo mu téměř rok, než se mu podařilo shromáždit potřebné peníze a materiál. Stavba malého domku ho stála asi 1500 dolarů, což je v přepočtu zhruba 35 000 Kč, které si vydělal sekáním trávy a pochůzkami (něco pak také dostal od svých rodičů). Mladík však sháněl i recyklovatelné materiály, aby ušetřil za další výdaje a mohl označit svou stavbu alespoň z části za ekologickou.

Skvělá inspirace pro ostatní

Luke také dostával některé věci od svých rodičů, a to zejména materiál na stavbu domu. Ti však byli podle jeho slov rádi, že mohou svého syna podpořit ve smysluplném projektu, na němž neuvěřitelně tvrdě pracoval. Chlapcův projekt si získal velkou oblibu na internetu a je skvělou inspirací pro všechny ostatní. Níže se můžete podívat na video, které vás provede celým domkem.

Co si myslíte o Lukově domku vy?

Zdroj: LukeThill
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články