Chcete si byt zkrášlit obrazy? Rady, co vše je třeba mít na paměti

Nejrůznější obrazy, obrázky a zarámované fotografie jsou jedním z častých způsobů, kterými své byty zpříjemňujeme a dokreslujeme jejich atmosféru. Zároveň jsou často také určitou vzpomínkou na hezké okamžiky a osoby, které máme rádi. Jedním problémem bývá už samotný výběr obrazu, druhým poté jeho správné pověšení tak, aby na zdi vynikl a hlavně aby byl rovně.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

I proto se často věšení obrazů stává jakousi konfliktní rodinnou záležitostí. Dnes vám tedy poradíme, jak nejrůznější obrazy a obrázky správně pověsit na zeď tak, abyste se z nich mohli radovat a aby pro vás tato činnost přestala být noční můrou.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Myslete i na správnou velikost obrazu

Vrtat či nevrtat?

První věcí,  kterou je třeba udělat, je zvážit materiál, ze kterého je stěna, na kterou chceme obraz pověsit, vyrobena. Nejsnadnější z hlediska věšení obrazů jsou zdi vyrobené ze sádrokartonu, které na rozdíl od zdí s omítkou či cihlové stěny nevyžadují speciální předvrtávání otvorů předtím, než do nich natlučeme hmoždinku. Do hmoždinky následně, bez ohledu na materiál zdi, natlučeme hřebík či háček, na který chceme obraz zavěsit. Existují speciální hřebíky, které jsou určené právě na věšení obrazů a které jsou tvarované tak, aby nemohlo dojít k případnému sklouznutí obrazu. Pokud použijete háčky, tento problém je vyřešen sám od sebe. Pokud se z nějakého důvodu obáváte vrtání do zdi, můžete obrazy zavěsit na háčky, které na zeď jednoduše nalepíte. Jsou ale určeny zejména pro obrazy menších velikostí, které nejsou příliš těžké.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Motivy by vám měly být blízké

Jak vysoko a jak poznat, že je obraz rovně?

Pokud přemýšlíte nad tím, do jaké výšky se obrazy doporučuje věšet, tak vězte, že obecné pravidlo zní, že střed obrazu by se měl nacházet v úrovni vašich očí, tedy přibližně sto dvacet až sto šedesát centimetrů od země. Podobně důležité jsou ale i rozměry obrazu, u větších obrazů nezapomeňte na to, že aby správně vynikly, je třeba se na ně dívat z určité vzdálenosti. Rovné pověšení obrázku vám zaručí jednoduchý trik spočívající v naměření a následném nakreslení malých čar tužkou na zeď, podle nich následně obraz jednoduše vyrovnáte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články