Takhle jednoduše se dají vyhnat myši z domu a zahrady. Udělejte to hned
adbz.cz » Hobby » Myši se dají vyhnat z domu a zahrady tak jednoduše, že to je k smíchu. Postačí k tomu suroviny, které má v kuchyni úplně každý

Myši se dají vyhnat z domu a zahrady tak jednoduše, že to je k smíchu. Postačí k tomu suroviny, které má v kuchyni úplně každý

Boj s invazí myší v domácnosti může být náročný, ale prevence hraje klíčovou roli v omezení jejich přítomnosti. Existuje několik účinných triků, jak chránit svůj domov před nečekanými návštěvníky.

myš v domě
Zdroj fotografie: Depositephotos

Myši v domácnosti představují významnou obtíž, zvláště pokud se jejich počet začne nekontrolovatelně zvyšovat. Tito škůdci způsobují škody na vybavení domu, od poškozeného oblečení po zničené knihy a hračky, ale i na dveřích, stěnách a podlahách. Za sebou zanechávají nepříjemný zápach, stopy moči a výkalů i potenciálně nebezpečné viry, bakterie a nemoci, jak varují webové stránky Healthline. Existuje několik preventivních opatření a triků, jak eliminovat jejich přítomnost v domě.

Jak poznat myší invazi

Myši jsou noční tvorové a vyhýbají se vycházce ze svých úkrytů ve dne, kdy je domov většinou rušný. Takže pokud spatříte myš během dne, znamená to, že se již kolonie stala velmi početnou a její členové jsou tak hladoví, že nemohou čekat na noc, varuje GoodHousekeeping.

Preventivní opatření jsou na místě

Preventivní opatření jsou klíčem k tomu, abyste se vyhnuli problémům s myšmi. „Jakmile se myši ve vašem domě usídlí, jen těžko se jich budete zbavovat, proto je nejlepší obranou proti nim prevence,“ zdůrazňuje Karel T., profesionální deratizátor z Brna. Ztižte myším vstup do domu, sledujte, kudy vstupují, a umístěte tam pasti s návnadou. Tipy na to, co myši přitahuje nejvíce, najdete na webu Chalupáři-Zahrádkáři. Velký úspěch byl zaznamenán s ucpáváním úzkých vstupních prostor ocelovou vlnou, kterou myši nejsou schopny snadno překousnout. Dobře funguje také silikonový těsnicí tmel.

myši
Zdroj fotografie: Depositephotos

Nevhodné prostředí pro myši

Snažte se udělat z domu a jeho okolí prostor, který není pro hlodavce přitažlivý. Nenechávejte potraviny nikde volně přístupné, skladujte je vždy v uzavřených nádobách ve spíži nebo na kuchyňské lince. I psí nebo kočičí krmivo může přitahovat myši, proto nezapomínejte ani na něj a skladujte ho v uzavřených nádobách. Dbejte na pořádek také v garáži a kůlně, protože myši mají tendenci zakládat si svá obydlí i tam.

Využijte jejich citlivý čich

Použijte vůně k odrazení myší. Myši mají výrazně vyvinutý čich, který jim pomáhá při hledání potravy. Můžete tuto vlastnost využít v boji proti nim pomocí silně vonících látek. Umístěte květináč s aromatickými bylinkami, jako je máta, meduňka nebo bazalka, na parapet či do kuchyně. Osvědčilo se i vysazování vonných rostlin kolem domu – levandule nebo šalvěj odradí nejen myši. Další možností jsou éterické oleje, které nakapete na vatové tamponky a rozmístíte na místech v domě, kde se myši pohybují.