V Česku si postavili z 5 kontejnerů obří prosklenou vilu za čtvrtinu ceny klasické stavby. Celou realizaci zdokumentovali v krátkém videu

Ke stavbě svého vysněného domu jim stačil pozemek na dobrém místě a pět vyřazených lodních kontejnerů. Všechno ostatní už zvládli sami.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alžběty Cutákové
                   

V posledních letech se stále více rozmáhá trend levného bydlení, což už dávno neznamená ztrátu komfortu. Jednou z variant je například koupě vyřazeného lodního kontejneru, protože jsou poměrně levné a výstavba takového domu je snadná. Navzdory tomu, jak vypadají, bydlení z nich vytvořené není vůbec špatné. Krásnou ukázkou je tato luxusní vila, na kterou jich bylo použito pět.

Kolemjdoucí nepoznají, že jde o kontejner

Když se domek z kontejnerů postaví dobře, nemusí ostatní vůbec poznat, že se jedná o přepravní box. Například použitím fasády úplně zmizí známky po oceli. Tento typ staveb si v poslední době oblíbili hlavně příznivci ekologie, protože výstavbou takového obydlí vlastně recyklujete. Druhou velkou výhodou je rychlá realizace. Kontejnerový dům můžete mít hotový a připravený na žití během dvou měsíců. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyřazený lodní kontejner lze zakoupit opravdu levně, jeho cena se pohybuje od 40 do 60 tisíc za kus. Díky tomu ušetříte spoustu peněz, které byste vložili do hrubé stavby domu. Domy z nich jsou navíc neotřelé, zajímavé a nezapomínejte také na to, že recyklujete starý vyřazený kus. Pro jejich univerzální tvar je lze při výstavbě různě kombinovat jeden k druhému, a tím vytvořit půdorys domu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Příkladem je český pár, který koupil pozemek ve vilové čtvrti a náležitě jej upravil pro ustavení kontejneru. Na pevnou betonovou desku položili pětici kontejnerů pomocí auta s hydraulickou rukou. Celou stavbu zateplili a vyřezali velká okna. Následovala podlaha, schodiště do druhého patra, voda s elektřinou, a pak už zbývalo domek pouze vybavit. Na celý průběh výstavby se můžete podívat ve videu. 

Znáte další způsoby, jak velice levně postavit bydlení?

Zdroj: Se souhlasem čtenářky Alžběty

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Petřík

Zobrazit další články