Dědeček postavil vnoučatům domek na stromě, který nemá obdoby. Mohla by v něm bydlet i několikačlenná rodina

Každé dítě, které ještě ví, co jsou to stromy, někdy chtělo mít v jejich korunách příbytek. A v rámci možností se ho mnohé snažily postavit.

i Zdroj fotografie: S vědomím Jay Hewitt
i Zdroj fotografie: S vědomím Jay Hewitt
i Zdroj fotografie: S vědomím Jay Hewitt
i Zdroj fotografie: S vědomím Jay Hewitt
i Zdroj fotografie: S vědomím Jay Hewitt
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Většina takových „architektonických“ snah ovšem ve výsledku nepřipomíná dům ani vzdáleně. Lidská fantazie ovšem dokáže pravé divy a ta dětská ještě větší. Tentokrát se však do práce pustil dědeček, který svým vnoučatům postavil hned třípatrové stromové obydlí. Pravda, původně to neměl v úmyslu a mělo jít jen o jednoduchý a malý srub. Ve větvích však postupně vznikla budova vysoká neuvěřitelných 12 metrů.

Perfektní dárek pro vnoučata

Každé patro domu má navíc balkon. Děti jsou nadmíru spokojené a 5letý vnuk Jacob a 4letá vnučka Kyle si nemohou toto obydlí vynachválit. V tomto domě mohou navíc strávit celý den, nejde jen o budku na chvilkový pobyt. Kromě toho děda myslel na jejich potřeby a hry, takže dolů na zem se dá dostat i skluzavkou. Pravdou ovšem je, že stromové domy už nejsou jen dětskými projekty a výsledky práce ochotných rodičů.

iZdroj fotografie: S vědomím Jay Hewitt

Ubytování tohoto typu už totiž nabízí i některé výletní areály. Je tedy možné si normálně rezervovat pobyt v domě, kde z balkonu rostou kmeny a obývacím pokojem prochází větve. Je však třeba dodat, že se nejedná o „pravé“ stromové domy. Ty totiž nejsou spojeny se zemí a fungují skutečně jen v koruně stromu. Tyto stavby – jak dědečkův projekt, tak rezervovatelné – stojí na zemi a při stavbě větvemi jen procházejí.

Splněný sen z dětství

Jay měl sám v dětství „dům“, který byl však jen kusem překližky připevněným ke kmeni. Při ohledu za svou vlastní zábavou se ale rozhodl, že to udělá opravdu ve velkém stylu. Pro zkušeného tesaře to ostatně nebyl žádný problém. Výsledná konstrukce má neodmyslitelný provazový žebřík i dřevěné schody. Velká místnost je ve výšce 6 metrů nad zemí. Poslední patro je pak velmi útulné, ideální na dětské oslavy a přespání.

iZdroj fotografie: S vědomím Jay Hewitt

Chatka stojí ve větvích hned 4 stromů, které procházejí pokoji a připomínají komukoli uvnitř, jak je vlastně vysoko. Jaye inspiroval seriál „Animal Planet“ a stavba mu zabrala 2 roky, v budoucnu plánuje ještě rozšíření.

Stromové domy jako turistická destinace

Nijak to samozřejmě neomezuje jejich krásu a jedinečnou atmosféru pobytu v přírodě bez opuštění nějaké míry civilizace. Ubytování tohoto typu už najdete i u nás, a to v mnoha turistických resortech. Většinou se navíc parkuje na kraji osad nebo ve vyhrazené vzdálenosti. Na místo se tak dá dostat buď jen terénním vozem, případně pěšky. Je to rozhodně pozitivní okolnost, protože do cíle dojdete opravdu bez civilizačního vybavení.

Majitelé a provozovatelé těchto resortů také nekončí jen u poskytnutí ubytování. Můžete se setkat se stylovou péčí jako snídaně v košíku na provaze a dalšími vychytávkami. Vypravují se sem jak mladé páry, tak i rodiny s dětmi. A je to možná vynikající způsob, jak dovést své ratolesti k tomu, aby v digitální době odložily na chvíli displej telefonu. Při zvednutí zraku do korun stromů třeba poznají, že existuje i něco kolem nich, co stojí za pozornost.

Jakou podobnou konstrukci jste vytvářeli?

Zdroj: TheSunChronicle

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články