Za plivnutí na zem nově hrozí pokuta až 75 000 Kč: Tohle jsou nová pravidla procházek. Neznalost neomlouvá, policie bude přísná

Odplivli jste si na zem? Pak vytáhněte peněženku, protože za tohle chování můžete dostat pokutu v řádech desetitisíců korun.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Asi každý z nás se už někdy setkal se situací, kdy viděl někoho jiného plivnout na zem na ulici. Takové odplivnutí vás ale může vyjít pěkně draho. Jeden plivanec a z peněženky rázem vytáhnete desítky tisíc korun.

Neukáznění turisté musí být potrestáni

Ostrov Mallorca patří bezesporu mezi jedna z nejnavštěvovanějších míst v Evropě. Ročně sem zavítají statisíce a statisíce turistů. Bohužel ne všichni vědí, jak se mají chovat. Zvláště za předpokladu, že jsou tu „na návštěvě“. A právě proti neukázněným turistům se ostrov rozhodl zakročit.

Vznikla nová vyhláška, která potrestá každého, kdo se zde bude chovat nevhodným způsobem. Vyhláška zahrnuje i jiné přestupky, ale řadí se mezi ně i plivání na zem, za které můžete dostat pokutu až 75 000 Kč, informuje deník Novinky.

Plivání na zem je nechutné a neslušné

Ocitli jste se někdy v situaci, kdy jste se procházeli po ulici a člověk jdoucí naproti vám si odplivl na zem? Takový pohled je nechutný a chování daného člověka neslušné. A je jedno, jestli se nacházíme tady u nás, kde jsme doma, nebo jsme někde na dovolené, a tím pádem jsme v dané zemi na návštěvě.

Psi s majiteli na procházce městem iZdroj fotografie: Piqsels

Katalog hříchů na ostrově Mallorca myslí podle webu Praha na dlani i na další prohřešky. Pokutu zde dostanete za graffiti a jiné malůvky. I tehdy se pokuta může vyšplhat až do řádů desetitisíců korun. Ostrov se tak snaží zajistit podmínky pro své obyvatele a předejít neukázněnému chování ze strany turistů.

Pokuta za vyplivnutí žvýkačky

Pokuta za plivání nehrozí jen na sluncem zalité Mallorce. Pokud tady u nás vyplivnete na zem žvýkačku, nedoplatíte se. S tvrdými pokutami přichází naše hlavní město Praha. I zde je velká koncentrace lidí a ne všichni se chovají ohleduplně. Za vyplivnutí žvýkačky na zem vám podle deníku iDnes hrozí pokuta ve výši až 30 000 Kč. Pokutováni můžete být i za odhazování nedopalků na zem nebo za krmení holubů.

„Je to odporné,“ stěžuje si paní Marcela z Prahy. „Všude na ulici plivance, žvýkačky. Někteří se vážně neumí chovat,“ komentuje situaci.

Na slušné vychování bychom neměli zapomínat nejen tady u nás, ale i kdekoli jinde, kam třeba jedeme na dovolenou. Neukázněné chování je pak naší vizitkou.

Vadí vám plivání na ulici?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články