Rodina zrekonstruovala starý komunistický byt. Kladla důraz na detail a na výsledku je to vidět. Změnili ho k nepoznání

Rekonstrukce sebou nese pokaždé velké úsilí, trpělivost a investici. Pokud máte jasnou představu, bude pro vás odměnou velká spokojenost.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Casamoderna
                   

Pokud už jste se někdy rozhodli a odhodlali k rekonstrukci pokoje nebo celého vašeho domova, jistě víte, jak náročná je to práce. Stojí to čas i peníze. Ale co je možná nejdůležitější, jasná představa toho, jak má prostor vypadat ve finále. Pokud totiž máte jasný cíl, vše jde mnohem snadněji. Rekonstrukce starého bytu dá samozřejmě více práce, ale efekt je mnohem viditelnější. Tato rodina se přestavby zhostila přímo fantasticky, nemyslíte?

Smutné komunistické byty

V období socialismu vypadaly byty jako přes kopírák. Stěny byly zdobené tapetami z východního Německa, v oknech zelené rolety a na podlahách nekvalitní béžové linoleum. Hlavní dominantou obývacího pokoje byl sektorový nábytek, který se nacházel skoro ve všech ostatních bytech. V kuchyni se využíval stůl ke každodennímu stravování a typická oranžová plechová linka.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Casamoderna

Tato rodina žila dlouhá léta v bytě, kde se skoro zastavil čas. Sektorový nábytek, umakartové jádro, to byla sedmdesátá a osmdesátá léta minulého století. Není proto divu, že se rodina rozhodla pro rekonstrukci. Výborným řešením, jak zvětšit a provzdušnit prostor, je určitě volba spojení kuchyně s obývacím pokojem. Útulně propojené dva pokoje jsou vedeny v čistých liniích a dohromady dávají smysl.

Rekonstrukce v moderním designu

Dominantou celého prostoru je bezesporu velká kuchyňská linka, kterou si majitelka zvolila v matném provedení černé barvy. Kuchyně působí čistým moderním designem. Skříňky jsou vyrobeny se speciální vrstvou proti otiskům prstů a jsou vedeny až ke stropu, což zajišťuje dostatek úložného prostoru v malém bytě. Deska jídelního stolu, vyrobená na míru, je položena na bytelných kovových nohách a ladí tak dokonale k celému prostoru.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Casamoderna

Nad jídelním stolem jsou umístěny tři elegantně vypadající osvětlení, které v interiéru působí velmi efektivně. Na rozhraní kuchyně a obývacího prostoru je umístěn policový systém, který z části zastává funkci obývací stěny. Rodina ho využila k uložení knih, dekorací a pokojových rostlin. Na spodní straně polic jsou nainstalovány LED pásky, které tvoří efekt jemného osvětlení tohoto malého koutku.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Casamoderna

Typickou obývací stěnu nahrazuje podélně uložená skříňka složená ze tří úložných částí. Jedna z nich je vybavena vitrínou, kde je uloženo skleněné nádobí. Za zavěšenou televizí se rodina rozhodla vytvořit dekorativní dřevěný panel, který velmi dobře vyniká na bílé stěně. Sedačka i křeslo jsou zvolené v jemných pastelových odstínech a dotváří tak perfektně celý prostor interiéru. Jak se vám tato přeměna líbí?

Zdroj: Casamoderna

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články