Proměna, která vás okouzlí. Ze staré a zchátralé garáže o rozloze 45 m² vznikl nádherný a prostorný byt

Mladá polská designérka proměnila starou a polorozpadlou garáž ve velký útulný byt, který je chloubou jejího života.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí touží po útulném bydlení, které poslouží jako takové domácí hnízdečko, ať už pro jednotlivce, pár, nebo dokonce pro celou rodinu. Avšak ne vždy je jednoduché se k něčemu takovému dopracovat, cesta za vlastním domovem bývá mnohdy trnitá a dlouhá. Útulný příbytek ale může vzniknout i tam, kde by to jeden vůbec nečekal, a příběh mladé polské designérky, která ze staré zchátralé garáže vytvořila útulný velký byt, je toho jasným důkazem.

Nevídaný nápad

Vše začalo zcela obyčejným inzerátem, ve kterém byla k prodeji nabízená postarší garáž na jedné z londýnských ulic. Jednalo se o velmi malý pozemek zabírající pouze 45 metrů čtverečních a celá garáž byla navíc v celkem dezolátním stavu. Mladou polskou designérku, Martu Nowicku, tato nabídka ale velmi zaujala. V hlavě se jí zrodil nevídaný nápad a rozhodla se ho zrealizovat.

iZdroj fotografie: Se souhlasem VisionAndPhotography

Rozhodla se totiž, že z této drobné a staré garáže vytvoří útulný byt. Byl to sice běh na dlouhou trať, co ale této mladé ženě rozhodně nechybí, je odhodlání a píle. Pouze díky nim se totiž její sen pomalu, ale jistě začal stávat skutečností. A tak postupem času na oné londýnské ulici vyrostl útulný a minimalistický domeček.

Projekt „ghouse“

Tato mladá polská designérka dokázala celý svůj návrh velmi rychle pojmout a začít realizovat. Vznikl tak unikátní projekt pod názvem „ghouse“, což přeloženo z angličtiny značí spojení slov „garáž“ a „dům“. Ze staré garáže s drobnou zahradou tak vzniklo něco, co se dá nazvat plnohodnotným domovem, který je nejenže velmi dobře situovaný, ale je také velmi moderně a prakticky zpracován.

iZdroj fotografie: Se souhlasem VisionAndPhotography

Protože pouhých 45 metrů čtverečních, na kterých tato garáž původně stála, je velmi malý rozměr, rozhodla se mladá žena pro rapidní změnu. Celý prostor tak čekalo zvětšení v podobě nadstavby, ze které vznikl nádherný a útulný byt o celkové velikosti 126 metrů čtverečních, což je opravdu nemalý rozdíl.

iZdroj fotografie: Se souhlasem VisionAndPhotography

Útulný a minimalistický byt

Celý byt kromě zvětšení čekala ještě řada úprav. Mezi ně patřilo například prosvětlení celého prostoru díky velkým oknům, vytvoření přírodních cihlových zdí a postupné zařizování nejen interiéru, ale také všech vnitřních částí. Ty jsou upraveny velmi vkusně a v minimalistickém stylu, který se skládá převážně z bílých stěn v kombinaci s přírodními materiály, jako je dřevo, kámen nebo železné prvky v industriálním stylu. Vše je poté doplněno o jemné doplňky a spoustu rostlin, které bytu dodávají ten správný šmrnc.

iZdroj fotografie: Se souhlasem VisionAndPhotography

Ze staré garáže tak vznikl nejen příjemný a útulný příbytek, ale také inspirace pro mnoho lidí, kteří tuto proměnu sledovali. Důležité totiž není to, z čeho má domácnost vzniknout, ale to, jak jsou dané osoby ochotné se s celou věcí popasovat a kolik kreativity do svého bydlení vloží. Jen tak totiž může i z něčeho zcela obyčejného vzniknout něco originálního a jedinečného.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články