Starý mobilní dům děsil lidi už od pohledu. Mladá žena ho koupila za pakatel a udělala z něj bydlení, které by chtěl každý

Mladá žena nechtěla platit předražený měsíční nájem, a tak si postavila neuvěřitelný domeček na kolečkách. Přestavba ji vyšla na pouhých 220 000 korun.

i Zdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey
i Zdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey
i Zdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey
i Zdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey
i Zdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Pronajímání bytů se v dnešní době stává čím dál větším problémem, a to zejména kvůli zvedání cen nájemného. Mnoho lidí si tak začíná stěžovat, protože se jim velmi rychle snižuje rozpočet, na který tvrdě dřou v práci. Někteří z nich se však vydají také jinou, dobrodružnější cestou, a to tak, že se rozhodnou všeho nechat a začít žít život bez placení nájmu. To je také případ této Američanky jménem Hannah, která žila ve sdíleném bytě, ale rozhodla se koupit starý mobilní dům a zcela jej zrenovovat v krásné pojízdné bydlení.

Tři měsíce rekonstrukce

Američanku již nebavilo platit každý měsíc přemrštěný nájem, a tak se všeho zbavila, koupila si velmi starý mobilní dům na přívěsu za necelých 300 dolarů (zhruba 7 400 korun) a zrenovovala jej v krásný domeček na kolech. Přívěs, který žena koupila, pochází z roku 1985, ovšem když si jej vybírala, moc dobře věděla, že bude muset následující měsíce věnovat dostatek času jeho rekonstrukci a vymyslet, jak si z něj udělat pohodlné bydlení se všemi potřebami. Samotný přívěs sice byl v dobrém stavu, ale vnitřek musel být zcela rozebrán.

Hannah se rozhodla investovat do své práce 9 000 dolarů (zhruba 220 000 korun). Mladé ženě trvalo tři měsíce, než s pomocí svého přítele přívěs zcela zrenovovala, aby v něm dokázala bydlet a aby odpovídal všem jejím potřebám. Jakmile však celé dílo dodělala, přestěhovala se do něj i se svým psem a zakotvila v jednom z kalifornských státních parků, pro který pracuje. Za pronájem nyní dává pouhých 39 dolarů (zhruba 900 korun) měsíčně, a to včetně nákladů na elektřinu.

Dostatek místa a staromódní dekorace

Prostor v přívěsu je samozřejmě omezený, a proto Hannah udělala vše pro to, aby ušetřila co nejvíce místa. Svou postel například nainstalovala tak, aby ji bylo možné přes den uložit pod podlahu, a uvolnila tak v místnosti dostatek prostoru. Kvůli úspoře energie nainstalovala také izolované žaluzie, které účinně regulují teplotu uvnitř mobilního domu. Mladší žena se chlubí svou staromódní dekorací, kterou tvoří především červené cihly – jedná se však o pouhou imitaci přebarvenými dřevěnými panely. Cihly by byly totiž příliš těžké.

iZdroj fotografie: S vědomím Tiny House Giant Journey

Kuchyň je vybavena jako v běžném bytě a umožňuje ženě bez sebemenších problémů uvařit její oblíbená jídla. Dokonce nainstalovala do místnosti malý pult, který lze rozložit, pokud potřebuje trochu více místa. Hannah dodává, že minimalistický život jí umožnil soustředit se na to, co je v životě důležité a co skutečně potřebuje, aby mohla žít pohodlně, bez přílišných starostí a samozřejmě také aby neutrácela za zbytečné, povrchní věci. Nyní má radost ze svého nového života, ve kterém nemusí řešit banality a placení přemrštěného nájmu.

Vybavení z druhé ruky

Žena se také rozhodla při zařizování svého krásného mobilního domku zakoupit vybavení z druhé ruky a ze starožitnictví. Nejenže jí tato skvělá myšlenka pomohla snížit rozpočet a ušetřit na novém nábytku, ale také skvěle odpovídala jejím ekologickým hodnotám, protože využila zánovní zboží, které ušetřila od zbytečného vyhození. Níže se můžete podívat na videoprohlídku celého díla: 

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Jaké vidíte výhody v nízkonákladovém bydlení?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články