Přestavba gotického kostela na sportovní halu | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Gotický kostel z roku 1887 se přeměnil v úchvatné wellness centrum. Má několik posiloven a obrovský bazén

Gotický kostel z roku 1887 se přeměnil v úchvatné wellness centrum. Má několik posiloven a obrovský bazén

Takto přestavěný kostel je prozatím pravděpodobně jediný svého druhu. Už teď má ale mnoho obdivovatelů z celého světa.

goticky styl
Zdroj fotografie: S vědomím Repton Park

V současné době je čím dál běžnější, že staré kostely nechávají majitelé přestavovat na originální domy, restaurace nebo dokonce i bary. Již méně obvyklé je však vidět kostel, který byl přestavěný na sportovní halu s bazénem. To se však skutečně podařilo společnosti Virgin Active, která budovu zakoupila již před dvaceti lety – dřívější psychiatrická léčebna tak nyní vítá čím dál více hostů, kteří sami říkají, že jde o velmi působivé architektonické dílo.  

Netradiční prostředí pro milovníky welness

Přestavěný kostel se nachází v londýnské čtvrti Redbridge, kde ji nechal v roce 1887 postavit architekt George Thomas Hine, aby sloužila psychiatrická léčebna. Posledních dvacet let však budova náleží společnosti Virgin Active, která ji koupila za účelem vytvoření obrovského a zároveň originální welness centra nesoucí název Repton Park – přestavba probíhala samozřejmě takovým způsobem, aby uvnitř byla zachována kulturní atmosféra.

Aby nebyla narušena architektonická krása budovy, byl zachován její gotický styl. Majitelé budovy se tak rozhodly především za účelem originality a vytvoření něčeho, s čím se lidé, zejména sportovci, ještě nikdy předtím nesetkali. To se samozřejmě povedlo a jak firma sama uvádí, toto netradiční prostředí přitahuje zvědavost mnoha návštěvníků, kteří si jej doposud velmi vychvalují. 

Gotická atmosféra na každém kroku

Při pohledu na obrázky tohoto architektonického skvostu vlastně není žádným překvapením, že jsou jeho návštěvníci téměř v každém případě naprosto uchváceni – například v bývalé klenuté kapli se namísto posezení pro obřady nyní nachází 24 metrů dlouhý krytý bazén, který vám zaručí nerušený odpočinek v srdci gotického stylu. To samozřejmě není veškeré vybavení, co v této budově bylo po přestavbě nainstalováno.

bazen v kopuli
Zdroj fotografie: S vědomím Repton Park

Návštěvníci si mohou také zasportovat v plně vybavené posilovně nebo si dopřát odpočinek v parní lázni, vířivce či finské sauně. I v těchto prostorech se vám samozřejmě dostane velmi zajímavé architektonické atmosféry, kterou prostorům dodávají především zachovalé obloukovité stěny nesoucí nově upravené kresby. Do Repton Parku můžete zavítat téměř každý den kdykoliv se vám zachce, neboť má otevřeno 24 hodin denně – kromě úterý a pátku, kdy se otevírá v 6:30 a zavírá v 22:00.

Jaké pocity by v takové budově pohltily vás? 

Zdroj: Creapills