Palivová nádrž na pozemku

Ne každý má možnost mít dům, chatu či jiné rekreační zařízení napojené na média. Abyste mohli v nemovitosti bydlet i během chladných podzimních a zimních dní, měli byste myslet na její vytápění. Palivové nádrže lze instalovat všude tam, kde domácnost nebo firma potřebuje rychlou a levnou energii.

                   

V případě potřeby může být nádrž s propanem ukryta pod zemí. Tento ekonomický zdroj energie je velmi atraktivní pro zákazníky, kterým záleží na životním prostředí. Zkapalněný propan má vysokou výhřevnost a neprodukuje téměř žádný smog. Jeho výhodou je, že v malém objemu ukládá velké množství energie, kterou v případě běžné domácnosti stačí doplnit jednou ročně.

Přítomnost palivových nádrží s propan-butanem v příměstských bytech již není překvapující. Tento způsob vytápění využijete například v kuchyni a na ohřev vody. V poslední době se nákup palivové nádrže a instalace topného systému staly docela atraktivní. Stále více lidí, kteří nemohou využívat ústřední plynové topení, si instaluje palivovou nádrž na LPG.

Zkapalněný plyn v nádrži

Zkapalněný plyn je zemní plyn, který změnil svůj agregovaný stav na kapalinu, což výrazně snižuje jeho objem. Tento přechod vyžaduje nízký tlak a normální teplotu. V důsledku toho se ve skladovacích nádržích ukládá mnohem více paliva.

Vytápění ze palivové nádrže má mnoho výhod. Montáž takové nádrže je poměrně jednoduchá a rychlá. LPG nevyžaduje samostatné skladování paliva, topný systém LPG je bezúdržbový a jeho instalace je naprosto bezpečná. LPG je navíc univerzální a dokáže napájet všechny plynové spotřebiče v domě, jako například kotel ústředního topení. Palivová nádrž může být instalována nad zemí nebo zcela zakopána. Výběr řešení závisí mimo jiné na povrchu země a úrovni hladiny podzemní vody. Palivová nádrž je dostupná ve dvou variantách v závislosti na místě instalace. Palivovou nádrž lze umístit na pozemek a v případě nedostatku místa zakopat pod zem. Minimální vzdálenosti mezi nádrží a ostatními objekty z bezpečnostních důvodů jsou třikrát menší než v případě nadzemní nádrže.

Palivovou nádrž si můžete koupit sami nebo si ji pronajmout od dodavatele plynu. Pronájem nádrže je dobrou volbou, očekáváte-li připojení k plynové síti o několik let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články