Tchyně se k nim chtěla nastěhovat, a tak ji ubytovali v garáži. Ještě před tím ji ale vhodně zařídili

Tchyně se chtěla natrvalo nastěhovat do domu ke své dceři a jejímu muži. Ten sice souhlasil, ale rozhodl se, že pro ni přestaví starou garáž z roku 1922.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bydlení ve více lidech může být občas náročné, a to zejména, pokud se jedná o rodinné záležitosti. Skvělé řešení však vymyslel tento muž, který se rozhodl ubytovat svou tchyni ve staré garáži. Jakmile se mu totiž s manželkou narodilo dítě, naléhala, aby jí dovolili přestěhovat se k nim do domu. Ačkoliv to zprvu vypadalo jako velká obtíž, přestavba dopadla naprosto k nepoznání!

Přestavba staré garáže na malý dům

Rodina uvítala nový přírůstek – narodil se syn. Když se však o této radostné události dozvěděla tchyně, okamžitě chtěla přijet a pomoci s jeho výchovou, aby rodičům ušetřila mnoho náročné práce. Ačkoliv měl muž svou tchyni velmi rád, musel si s ní upřímně promluvit, protože to znamenalo jistá omezení. Na nic však nečekal a vymyslel také skvělé řešení – tchyně potřebovala především vlastní byt a svůj prostor, a proto se rozhodl, že pro ni přestaví garáž

Stará budova byla postavena v roce 1922, tudíž už nějaká ta léta pamatovala. A ačkoliv se jednalo o poměrně malý prostor (pouze 13 metrů čtverečních), místnost disponovala veškerým pohodlím domova, které tchyně potřebovala. Bylo však zapotřebí pozvat odborníka, který pomohl rodině navrhnout prostory a celé stavení přestavět na malý, avšak velmi útulný byt. Vše dopadlo naprosto úchvatně – přestavba předčila očekávání rodiny a všichni byli spokojení, včetně samotné tchyně. 

Krásný interiér a exteriér 

Garáž vypadá ve výsledku jako krásný malý domek, který vás uchvátí jak svým interiérem, tak i exteriérem – dá se říct, že nyní připomíná spíše takovou víkendovou chatu. Stěny jsou přetřené na fialovou barvu a do prostoru vás pustí velké prosklené dveře. Ty vypadají velmi stylově a moderně. Přestavěná garáž však postrádá jakákoliv okna, protože se nachází ihned vedle domu, takže se muž rozhodl zachovat své soukromí, co nejvíce to šlo. Do místnosti však skrze dveře proniká dostatek přirozeného světla. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

V domě pak najdete veškerý potřebný nábytek. V obývacím pokoji je pohovka, malé noční stolky a lampa. V kuchyni pak nechybí snídaňový bar a za ním najdete obyčejný dvouplotýnkový plynový vařič a dřez – tchyně však nevyžaduje příliš moderní techniky, a tak si vystačí s jednoduchostí. Ve výklenku se také nachází malá lednička a mikrovlnná trouba. Koupelna je velmi malá, ale důležité je, že se v ní nachází toaleta a sprchový kout. Prostě vše, co člověk potřebuje k životu.

Nechybí ani druhé patro 

Dalším překvapením je, že se v tak malém domku nachází dokonce druhé patro. V něm najdete ložnici s manželskou postelí, šatní skříň a útulný čtecí koutek – to je pro svobodnou ženu naprosto vše, co potřebuje k dobrému životu. Nápad si získal mnoho pochval, a to zejména od své tchyně. Ta je ve svém novém baráčku velmi spokojená, a jak sama říká, má naprosto vše, co je pro spokojený a kvalitní život důležité. Nyní může žít celá rodinka pohromadě na jednom území, ale s tím, že má každý své vlastní soukromí.  

Jak by se takový malý domov líbil vám?

Zdroj: Myslo
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články