Tipy pro útulnější a stylovou domácnost: Stačí maličkosti za pár korun –⁠ atmosféra bude nesrovnatelná

Pokud si ve své domácnosti nepřipadáte útulně a trápí vás její vzhled, tyto osvědčené tipy vám pomohou udělat změnu, po které toužíte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někdy může být i ta nejútulnější místnost přeplněna nepotřebnými krámy a nedá se v ní zkrátka dýchat. Z nepochopitelných důvodů si většina lidí myslí, že tyto věci skutečně potřebuje. Pokud však chcete, aby byl váš dům nebo byt stylový a toužíte se v něm pokaždé cítit útulně, níže se můžete seznámit s těmi nejlepšími řešeními, a to zvlášť pro každou místnost.  

Předsíň a chodba jsou to první, co hosté vidí

V chodbě či předsíni má většina lidí u dveří rohožku na boty. To je sice správně, ovšem vzhledově už to příliš hezké není. Zkuste vyměnit pestrobarevný koberec za obyčejný, ne však ve světlých odstínech, který dodá místnosti jednoduchost. Je také dobré mít uzavřenou komodu či malou skříňku na obuv, neboť rozházené a neuspořádané boty ztěžují průchod a místnost vypadá nepřehledně.

Už žádné magnetky na lednici

Nejnepořádnějším místem v domě bývá zpravidla kuchyně. Talíře a hrnky z různých sad, světlý či barevný ubrus a milion magnetek z každého výletu – to vše rozhodně útulnosti a elegantnosti tohoto prostoru vůbec neprospívá. Snažte se, aby byly všechny kuchyňské předměty, které používáte nejčastěji, ve stejné barvě a všechny ostatní věci nejlépe schovejte do zásuvek a skříní. Stejně tak byste měli nechat nepokryté dveře od lednice a váš dřez. 

V koupelně zachovejte jednu barvu

Lidé do své koupelny stále kupují barevné koberečky a závěsy, které z tohoto místa dělají spíše nevzhledný dětský koutek – nezapomínejme, že místnost je už tak plná barevných krémů a jiných pečujících přípravků. Zvolit byste měli jednodušší kombinaci, jež se hodí k barvám vaší koupelny, a to zejména v případě kachliček. Tekutá mýdla, sprchové gely a šampony pak nejlépe nalévejte do nádob s dávkovačem a drobné předměty ukliďte do skříně.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Obývací pokoj ozdobte svíčkami a květinami 

V obývacím pokoji je třeba skrýt všechny věci, které neplní žádnou důležitou funkci. Ano, toto místo sice slouží jako úschovna všech suvenýrů, fotek z dovolených a dalších zbytečností, ovšem pokud se chcete cítit útulně a udělat dojem na návštěvu, raději byste měli tento prostor nechat co nejvíce otevřený a navnadit v něm uklidňující a příjemnou atmosféru. Vystavte raději dekorativní svíčky a živé rostliny se stejným tvarem a barvou jejich květináčů.

Do ložnice přidejte obrazy 

Pokud se obáváte, že je vaše ložnice příliš nudná, oživte interiér dekorativními polštáři a přikrývkou, na zeď pověste obrazy (nejlépe lvů a leopardů) a samozřejmě nezapomeňte do místnosti přidat své oblíbené rostliny. Měli byste se také vždy ujistit, zda vaše ložní prádlo vždy ladí do stejné barvy, a to nejlépe v klidných odstínech.  

Jak udržujete svou domácnost stylovou vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články