Připravte svůj domov na přicházející jaro | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jaro do domu: Vytvořte si příjemnou atmosféru v každé místnosti. Přinášíme tipy, jak na to

Jaro do domu: Vytvořte si příjemnou atmosféru v každé místnosti. Přinášíme tipy, jak na to

Pomalu, ale jistě přichází jaro a to znamená, že je třeba zbavit se všech zimních dekorací a dát si do bytu nové, jarní.

zlaty dest vaza
Zdroj fotografie: Depositphotos

Opakuje se to rok co rok – s koncem zimního období přichází příliv pastelů, králíků a keramických vajíček, které znamenají, že je čas na jarní výzdobu. Ano, tyto kousky jsou sice nostalgické a připomínají jaro, ale ubírají na aktuálním designu vašeho domova. A má je doma naprosto každý. Proto jsou tu tyto způsoby, jež můžete na jaře použít.

Přineste si domů trochu zeleně

Co jiného by mohlo přivítat jaro lépe než různé rostliny? Vlastně asi nic, takže na nic nečekejte a vydejte se do obchodu koupit nějakou krásnou květinu. Pokud nemáte žádné zkušenosti, vyberte si tu, která nepotřebuje speciální péči. Ještě lepší variantou možná bude, když si venku nařežete kočičky nebo zlatý déšť.

kvetiny v dome
Zdroj fotografie: Depositphotos

Přidejte světlé a vzdušné dekorace

Jelikož začíná jaro, každý chce, aby jeho dům či byt vypadal co nejvíce prosvětleně. Tím pádem přidejte různé světlé dekorace, které vám v tom skvěle pomohou. Jsou to třeba klidné barvy a jemné textury.

Vyměňte ložní prádlo

Jelikož se mění roční období a vy zesvětlujete celý svůj byt, je třeba vyměnit i vaše ložní prádlo. Opět se držte světlých barev a těžkou peřinu vyměňte za lehčí přikrývku, pod kterou se nebudete potit.

Zkuste vymalovat

Pokud už vás nudí to, na jakou barvu máte vymalováno, není nic jednoduššího než si vybrat jinou barvu a dát ji na stěnu. Malování nejen osvěží vzhled vašeho domova, ale také vám dodá potřebnou inspiraci v předělávání pokoje.

malovani steny modra
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vyměňte obrázky

Nyní je ideální čas na osvěžení vaší nástěnné dekorace, takže pokud máte už delší dobu vystavené nějaké obrázky, vyměňte je za nové. A pokud jste nikdy obrázky pověšené neměli, je na čase to napravit.

Vyměňte závěsy

Je jaro, a tím pádem chcete do svého domu pustit co nejvíce sluníčka. Proto je na čase vyměnit těžké závěsy, které jste měli přes zimu, za nějaké lehké záclonky. Určitě to bude vypadat mnohem lépe.

Přidejte koberec

Koberce skutečně udávají tón místnosti a vytvářejí styl, dokonale doplňují barvy nábytku a stěn. Pokud se vám váš koberec již nelíbí, vyměňte ho za něco trochu živějšího a zábavnějšího.

Neutrální barvy

Ano, mnoho lidí si na začátku jara dává do bytu různé barevné ozdoby, vajíčka, kuřátka a další, protože přicházejí i Velikonoce. Ale zkuste být originálnější a místo těchto barev přidejte něco neutrálnějšího.

neutralni barvy a zelen
Zdroj fotografie: Depositphotos

Umělé květiny

Pokud se bojíte, že byste se o živou rostlinu nedokázali postarat, můžete použít i květiny umělé. V dnešní době jsou k nerozeznání od těch pravých, takže vyrazte do obchodu a nějaké si vyberte.

Dekorace jídelního stolu

Na zdobení jídelního stolu je dobré to, že máte neomezené možnosti, jak ho nazdobit. Dejte si na stůl do vázy nějaké květiny, nový ubrus, vytáhněte třeba i nové nádobí. Zkrátka ať vše vypadá, jako by to bylo nové.

Jak se připravujete na jaro vy?

Zdroj: TheSpruce