Majitelé si přáli letní sídlo s výrazným osvětlením | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Temný interiér oživili nepřehlédnutelným osvětlením. Domácnost proměnili k nepoznání i bez nutnosti stavebních úprav

Temný interiér oživili nepřehlédnutelným osvětlením. Domácnost proměnili k nepoznání i bez nutnosti stavebních úprav

Majitelé si přáli tento dům přetvořit v letní sídlo, které jim nejen bude sloužit k odpočinku. Návrháři jim splnili jejich designové požadavky nad očekávání.

letni sidlo kuchyne
Zdroj fotografie: Se souhlasem OpenAD

Majitelé tohoto domů, jež je využíván především jako letní sídlo, si přáli, aby byl pojat svěže. Prostor měl být dostatečně barevný a světlý. Toužili po místě, které bude působit energeticky a mladistvě, ale zároveň jim poskytne prostor k odpočinku. To se jim také splnilo.

Lustry jsou nepřehlédnutelným prvkem domu

Osvětlení hraje klíčovou roli v designu interiéru domu. Po celém domě se nachází různá světla a lustry, které jsou originální a dodávají celému domu moderní a odvážný nádech. Nejzajímavějším z nich je lustr umístěný v kuchyni nad jídelním stolem. Okolo žárovky visí různé papírky, na nichž jsou napsány vzkazy či citáty. Navíc je možné je obměňovat dle libosti.

Kulatá krbová kamna působí neotřele

Jakmile vstoupíte do obývacího pokoje, vaši pozornost zaujmou kulatá krbová kamna, která doplňují celkovou pohodovou atmosféru místnosti. Jedná se tak o ideální místo pro odpočinek, četbu či jiný typ relaxace. Klidný dojem umocňují blankytně modré závěsy, jejichž barva má již od přírody uklidňující účinek, a barevně sladěné polštáře, tudíž se zde majitelé zaručeně budou cítit velice pohodlně a útulně.

letni sidlo pohled na obyvaci pokoj
Zdroj fotografie: Se souhlasem OpenAD

V kuchyni převládá elegance

Kuchyň plynule navazuje na obývací pokoj a jídelní prostor. Nachází se v ní menší multifunkční ostrůvek. Ten majitelé využívají nejen jako barový pult či úložný prostor, ale také stůl k rychlému servírování jídla. Pracovní deska kuchyňské linky je vyrobena z mramoru.

Dekorativní dřevěné prvky podtrhují eleganci sněhově bílých kuchyňských skřínek a zároveň ladí s tmavou barvou ostrůvku a zbylých úložných prostor. Vše tak navzdory různým použitým designovým stylům působí celistvě a přirozeně.

Ložnice jsou naopak zařízeny jednoduše

V domě se nachází dvě ložnice, z nichž každá disponuje samostatnou koupelnou. První z nich je laděná do modré barvy a doplněna něžnými záclonami a závěsy, díky čemuž dokáže poskytnout dostatek soukromí. Nad postelí jsou umístěna světla stylizovaná do podoby zvířecích hlav. Koupelna je vybavena lustrem, jehož design připomíná zmačkaný papír.

Postel v druhé ložnici je konstruovaná s nebesy, nicméně zatím bez záclon. Ty si majitelé mohou kdykoliv doplnit. Výrazným prvkem je barevný koberec s jednoduchým geometrickým vzorem a tmavě hnědá komoda. V koupelně pak nalezneme závěsné dvojité umyvadlo, nad nímž visí osvětlení evokující japonské umění origami.

Dekorativní dřevěné prvky, s nimiž je možné se setkat v kuchyni, se v domě objevují na více místech. Třešničkou na dortu je odvážná volba barevných koberečků, které působí živě a vesele, a podtrhují tak celkovou moderní atmosféru domu.

Líbilo by se vám bydlet v takovémto sídle?

Zdroj: OpenAD