Balení dárků jinak. Tyto metody z vás udělají hvězdu
adbz.cz » Hobby » Nápady na originální balení dárků: Zajímavě zabalit jde jakýkoli dárek, stačí obyčejný balicí papír a pár doplňků

Nápady na originální balení dárků: Zajímavě zabalit jde jakýkoli dárek, stačí obyčejný balicí papír a pár doplňků

Pokud vás baví originální způsoby balení dárků, pak byste rozhodně měli vyzkoušet tyto jednoduché způsoby. Pod stromečkem zaručeně každého ohromí.

baleni darku
Zdroj fotografie: J. Ulrich alias Beleg Langbogen/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

I když Vánoce nejsou jen o dárcích, pod každým stromečkem se nějaký vždycky najde. Skvělý pocit z dostávání dárků lze ještě více umocnit, pokud si vyhrajete s jejich balením. Existuje celá řada jednoduchých způsobů, jak si poradit s malými drobnostmi i „měkkouši“, aby byly všechny kousky zabalené vkusně a přitom elegantně a ekologicky, což potvrzuje i web ProŽeny. Navíc si poradíte s pomůckami ve vaší domácnosti.

Dárky v krabici

Snad každý se shodne, že nejlépe se balí pevné dárky s pravidelným tvarem. I tak si však práci můžete usnadnit tím, že jej správně napolohujete na balicí papír. Přestože takové dárky většina lidí balí rovnoběžně se stranami krabice a papíru, mnohem lepší je dárek pootočit a zaměřit se na rohy. Takto se totiž mnohem lépe skládá. Vyzkoušet můžete také techniku origami z dřívějšího příspěvku na adbz.

Vyrobte si dárkovou tašku

Tento trik se skvěle hodí pro měkké a lehké dárky. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou nůžky, lepicí páska, oboustranná lepicí páska a kus balicího papíru. Nejdříve dárek přiměřte, abyste odhadli velikost papíru. Následně jednu stranu přehněte do jedné třetiny, to samé proveďte na druhém konci a slepte k sobě. Z jednoho vzniklého otvoru vytvořte dno a pořádně slepte, aby vám dárek nevypadl. Druhou stranou vložte dárek a zavažte třeba stužkou nebo podle libosti dozdobte.

vánoční dárečky s větvičkami
Zdroj fotografie: Pixabay
Vyzkoušejte originální způsoby, jak balit dárky. Radost z nich ještě znásobíte

Tašku z papíru lze poskládat různými způsoby. Velmi jednoduchý návod naleznete také v předchozím článku na adbz. Ušetří vám spoustu nervů a starostí. Nemusíte tak nutně kupovat drahé dárkové tašky. Stačí popustit uzdu vlastním nápadům. To tvrdí i Karolína D. z České Lípy: „Neforemné dárky dávám nejraději do dárkových tašek. Podle jednoduchého návodu na internetu si je sama vyrobím a ozdobím podle svých představ.“

Buďte kreativní

Při balení dárků záleží jen na vašich schopnostech, kreativitě a fantazii. Kromě běžně používaných mašlí a stužek můžete sáhnout po černém fixu a jednoduchý balicí papír dozdobte libovolnou kresbou, kterou podle webu Novinky mohou poté děti i samy vybarvit. Tu pak lze doplnit různými vánočními ozdobami nebo i poklady z přírody. Skvěle vám poslouží malé větvičky jehličnatých listů nebo eukalyptus. My rádi používáme sušené pomeranče dozdobené tyčinkou skořice nebo badyánem.

Inspirace na jednoduché originální balení vánočních dárků