Nápady na originální balení dárků: Zajímavě zabalit jde jakýkoli dárek, stačí obyčejný balicí papír a pár doplňků

Pokud vás baví originální způsoby balení dárků, pak byste rozhodně měli vyzkoušet tyto jednoduché způsoby. Pod stromečkem zaručeně každého ohromí.

i Zdroj fotografie: J. Ulrich alias Beleg Langbogen/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

I když Vánoce nejsou jen o dárcích, pod každým stromečkem se nějaký vždycky najde. Skvělý pocit z dostávání dárků lze ještě více umocnit, pokud si vyhrajete s jejich balením. Existuje celá řada jednoduchých způsobů, jak si poradit s malými drobnostmi i „měkkouši“, aby byly všechny kousky zabalené vkusně a přitom elegantně a ekologicky, což potvrzuje i web ProŽeny. Navíc si poradíte s pomůckami ve vaší domácnosti.

Dárky v krabici

Snad každý se shodne, že nejlépe se balí pevné dárky s pravidelným tvarem. I tak si však práci můžete usnadnit tím, že jej správně napolohujete na balicí papír. Přestože takové dárky většina lidí balí rovnoběžně se stranami krabice a papíru, mnohem lepší je dárek pootočit a zaměřit se na rohy. Takto se totiž mnohem lépe skládá. Vyzkoušet můžete také techniku origami z dřívějšího příspěvku na adbz.

Originální vlastnoručně vyrobené dárky, které vyjdou na pár korun a nevyžadují extra zručnost

Vyrobte si dárkovou tašku

Tento trik se skvěle hodí pro měkké a lehké dárky. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou nůžky, lepicí páska, oboustranná lepicí páska a kus balicího papíru. Nejdříve dárek přiměřte, abyste odhadli velikost papíru. Následně jednu stranu přehněte do jedné třetiny, to samé proveďte na druhém konci a slepte k sobě. Z jednoho vzniklého otvoru vytvořte dno a pořádně slepte, aby vám dárek nevypadl. Druhou stranou vložte dárek a zavažte třeba stužkou nebo podle libosti dozdobte.

vánoční dárečky s větvičkami iZdroj fotografie: Pixabay
Vyzkoušejte originální způsoby, jak balit dárky. Radost z nich ještě znásobíte

Tašku z papíru lze poskládat různými způsoby. Velmi jednoduchý návod naleznete také v předchozím článku na adbz. Ušetří vám spoustu nervů a starostí. Nemusíte tak nutně kupovat drahé dárkové tašky. Stačí popustit uzdu vlastním nápadům. To tvrdí i Karolína D. z České Lípy: „Neforemné dárky dávám nejraději do dárkových tašek. Podle jednoduchého návodu na internetu si je sama vyrobím a ozdobím podle svých představ.“

Buďte kreativní

Při balení dárků záleží jen na vašich schopnostech, kreativitě a fantazii. Kromě běžně používaných mašlí a stužek můžete sáhnout po černém fixu a jednoduchý balicí papír dozdobte libovolnou kresbou, kterou podle webu Novinky mohou poté děti i samy vybarvit. Tu pak lze doplnit různými vánočními ozdobami nebo i poklady z přírody. Skvěle vám poslouží malé větvičky jehličnatých listů nebo eukalyptus. My rádi používáme sušené pomeranče dozdobené tyčinkou skořice nebo badyánem.

Inspirace na jednoduché originální balení vánočních dárků

Jak balíte vánoční dárky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články