Nejkrásnější techniky balení dárků pro letošní Vánoce | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 5 nejkrásnějších technik balení dárků pro letošní Vánoce. Nadělte svým nejbližším jedinečný požitek za pár korun

5 nejkrásnějších technik balení dárků pro letošní Vánoce. Nadělte svým nejbližším jedinečný požitek za pár korun

Balení dárků nemusí být otrava. Zkuste třeba techniku furoshiki, která místo papíru používá tkaninu, nebo vyrobte vlastní dárkovou tašku.

darky
Zdroj fotografie: Pixabay

Většině z nás se do balení dárků nechce, přitom stačí málo a ze stereotypní práce můžeme vytvořit kreativní a zábavnou činnost. Velké, malé, pravidelného i podivného tvaru, každý dárek si zaslouží krásný obal. Nemusíte studovat vysokou školu balení, níže uvedené techniky zvládne každý a nepotřebujete k nim žádné speciální pomůcky.

Šetrná furoshiki

Stále populárnější japonská technika kladoucí důraz na šetrnost k životnímu prostředí. Využijete při ní staré a nepoužívané oblečení a k ozdobení přírodní materiály. Základem je čtvercová látka, z bavlny, hedvábí, ale i polyesteru, do které zabalíte dárky jakéhokoliv tvaru a velikosti. Postup je podobný klasickému balení s papírem.

Ozvláštnění ve stylu kimona

Kimono je styl japonského balení dárků, ideální pro dárky obdélníkového tvaru, jako jsou knihy. Na první pohled složitá technika je po procvičení rychlejší než klasické balení. Je to také mnohem hezčí alternativa ke standardnímu způsobu balení dárků, a pokud patříte mezi ty, kteří vidí dárky pod stromečkem jako součást slavnostní výzdoby, bude se vám líbit. Bude vám stačit standardní vybavení: nůžky, nějaké ozdoby, oboustranná lepicí páska, balicí papír. 

“Polštářový” styl

Většina balících technik počítá s pravidelným, nejlépe krabicovým tvarem, darů. Realita je však mnohdy jiná. Chcete-li zabalit malou kartičku s poukázkou nebo jinou drobnost tak, aby se neztratila v hromadě velkých krabic, zkuste polštářovou techniku. Nazvaná je podle výsledného vzhledu vlastnoručně vyrobeného boxu.

Dárková taška šetří vaše nervy

Dárky všech tvarů se mohou vložit do tašky a je hotovo. Jenže tímto prostým aktem nedáte druhému najevo, jak moc vám na něm záleží. Spíše to vypadá tak, že jste si nenašli čas a použili nejjednodušší možnou variantu. Proto posuňte dárkové tašky na novou úroveň tím, že si je sami vyrobíte. Možná to zní složitě, ale opak je pravdou.

Uklidňující ASMR

Na rozdíl od předešlých technik, se tato zaměřuje hlavně na pocity “baliče”. ASMR je zkratka pro „Autonomous Sensory Meridian Response“(autonomní senzorická meridiánová odezva). Jedná se o různé techniky navazující příjemný tělesný pocit, který obvykle začíná jako jemné brnění, a přináší do duše pocit klidu a relaxace. Možná to zní ve spojení s balením dárků zvláštně, ale Vánoce jsou obdobím plným stresu, proto si zkuste zabalit dárky za světel svíček, zvuku vánočních koled a ztraťte se na několik hodin v tichu a meditaci.

Jaká technika vás zaujala nejvíce?

Zdroje: FlowerAura, Mapiful