Domácí čajové svíčky za pár korun provoní domov lépe než drahé difuzéry. Stačí 3 suroviny a 5 minut času

Podzimní počasí volá po navození té správné atmosféry. Vyrobte si pro tuto příležitost voňavé čajové svíčky, které vám pomohou vykouzlit pocit útulnosti a tepla.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čajové svíčky jsou ve svém použití velmi univerzální – využijete je jak do aromalamp, tak do různých svícnů, ale i jen tak volně na okrasu. Naučte se je vyrábět u sebe doma a zajistěte si tak nikdy nekončící přísun té správné podzimní atmosféry. Když do vosku přidáte několik kapek esenciálního oleje, budou svíčky kromě hřejivého svitu ještě krásně vonět. Doma vyrobené čajové svíčky jsou rovněž skvělým dárkem pro vaše blízké (třeba k blížícím se Vánocům).

Svíčka, jejíž složení znáte do detailů

Pokud přemýšlíte nad tím, proč si vyrábět vlastní čajové svíčky místo toho, abyste si je jednoduše koupili, odpověď je jednoduchá. Při výrobě vlastních svíček máte 100 % kontrolu nad jejich výsledným složením. Navíc si svíčku můžete přizpůsobit sobě na míru – přidáním esenciálních olejů, různých barviv, nebo specifickým tvarem. Například použijete-li pro její výrobu vosk na rostlinné bázi, bude se vám v případě rozlití snáze čistit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro výrobu čajových svíček budete potřebovat základní vybavení, kterým jsou knoty, kalíšky na svíčky a sójový vosk. Esenciální oleje a barviva jsou pak volitelné. Vše nicméně zakoupíte jak online, tak v kamenných obchodech. Většinu vybavení se vám podaří sehnat ve větším balení, které vám většinou vyjde na přibližně 100 čajových svíček. Následující návod je množstevně upraven na výrobu 12 standardních čajových svíček.

Samotná výroba je snadná a bude bavit i děti

Na samotnou výrobu si tedy připravte 185 gramů sójového vosku (můžete použít i řepkový vosk), 15 mililitrů esenciálního oleje dle vašeho výběru, 12 kusů knotu pro čajové svíčky, 12 kusů kelímků (můžete využít i ty po vyhořelých zakoupených čajových svíčkách) a lepidlo. Dále byste měli mít k dispozici kuchyňskou váhu, pipetu či odměrku, kovovou, silikonovou či dřevěnou lžičku na míchání (a digitální kuchyňský teploměr).

iZdroj fotografie: Depositphotos

V prvním kroku si rozehřejte vosk. K tomu můžete využít mikrovlnnou troubu (velmi opatrně), nebo ho můžete ohřát ve vodní lázni. Až se vosk rozpustí, vyndejte ho z vodní lázně a nechte ho asi pět minut vychladnout. Máte-li kuchyňský teploměr, vosk by měl mít teplotu 100 °C. Poté do něj přidejte esenciální olej a směs asi minutu míchejte.

Nyní si připravte kalíšky, do kterých vložte knoty, na jejichž spodní stranu jste nanesli lepidlo. Do připravených kalíšků nalijte rozpuštěný vosk s esenciálním olejem. V případě, že se vám knoty při lití vosku posunou, lehce je upravte pomocí prstu. Svíčky budou nyní asi hodinu chladnout a tuhnout. Po uplynutí určeného času jsou hotové a připravené k použití.

Baví vás tvořit vlastní výrobky, nebo upřednostňujete ty koupené?

Zdroj: Lovelygreens

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články