Koupili jste si v obchodě tuhle bagetu? Prodejci nám o ní sprostě lhali. Není to, za co se vydává

Pokud jste si zakoupili tuto bagetu, pak jste byli nehezky ochuzeni o kvalitu. Výrobce ji vyráběl z jiné ingredience, než měl.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Čas od času se na pultech větších obchodů najde vadná potravina, která sice nemusí mít vážný dopad na lidské zdraví, ale rozhodně není to, za co se vydává. Státní zemědělská a potravinářská inspekce proto pravidelně provádí kontroly, díky kterým se snaží tyto produkty odhalit a co nejrychleji je stáhnout z prodeje. Podobný případ se nedávno odehrál v oblíbeném klimkovickém obchodě, kde byla prodávána falešná šunková bageta. 

Oblíbená bageta s nesprávnými informacemi 

Velké obchodní řetězce často nabízí nespočet spotřebního zboží, a proto není divu, že se v jejich regálech někdy objeví vadná potravina. Ať už jde o poškozené, plesnivé či ochuzené zboží, tato skutečnost by v žádném případě neměla být ignorována, neboť v důsledku trpí akorát zákazníci – tedy my. O zvláštním případě tak nedávno informovali inspektoři, kteří navštívili obchod v Klimkovicích zvaný „Lahůdky shop“.

Během klasické kontroly se v něm totiž zaměřili na jeden specifický výrobek, a to šunkovou bagetu (Bageta šunková o hmotnosti 250 gramů). Ta totiž přesto, že měla být „šunková“, žádnou šunku neobsahovala, nýbrž pouze šunkový salám. Spotřebitelům tak byla poskytnuta zavádějící informace a inspektoři museli dle serveru PotravinyNaPranyri nařídit, aby tato skutečnost byla co nejrychleji vyřešena. 

iZdroj fotografie: SZPI

Je to vše jen o penězích 

Proč tak obchod učinil, je pravděpodobně tím, že chtěl přilákat pozornost zákazníků, kteří si mysleli, že si kupují kvalitní produkt za pár peněz. Pravdou však byla skutečnost, že byli akorát ochuzeni o to, co měli skutečně získat. Na webu adbz jsme také psali o nejčastějších chybách, kvůli kterým se vám přichytává jídlo na pánev

Co si o tomto podvodu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články