Postarší manželský pár se v karavanu klepal zimou. Děti ze základní školy se jim proto rozhodly postavit dům

Tento manželský pár mrznul během zimních měsíců ve starém karavanu. Štědré děti ze základní školy však pro něj připravily překvapení, které jej dostalo do kolen.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bydlet pohodlně může být pro některé lidi opravdu náročné. Starší pár, který přežíval poslední léta ve starém poškozeném karavanu, je toho skvělým příkladem. Námořní veterán se svou milující ženou v důchodu totiž museli během zimních měsíců mrznout ve svém příbytku a nezbývalo jim nic jiného, než se modlit za novou střechu nad hlavou. Štědré děti ze základní školy v Georgii je ovšem nenechaly v nesnázích a připravily pro ně úžasné překvapení. Tento dojemný příběh dostane každého do kolen. 

Nikdy nepodceňujte děti 

Mnoho rodičů své děti často podceňuje. Pravdou však je, že jsou většinou mnohem odolnější a schopnější, než si většina lidí myslí. Ve skutečnosti někteří mladí lidé dokonce udělají často více, než by mohl udělat jakýkoliv dospělý. A právě tato skupina žáků ze základní školy v Georgii dokázala, jak velké srdce mají. Děti totiž dokázaly společně postavit malý domek pro veterána a jeho ženu, kteří během zimních měsíců mrzli ve starém poškozeném karavanu. Tím však jejich pomoc neskončila.

Starší pár v poškozeném karavanu 

Veterán námořnictva Eddie Browning a jeho žena Cindy Browning se již dlouhou dobu modlili za novou střechu nad hlavou. Bydleli totiž ve starém karavanu v havarijním stavu – před několika lety jej postihl požár, který na něm zanechal vážná poškození, včetně toho, že v něm byla během chladného počasí příšerná zima. „Nemám slov, abych vám řekl, co se svou ženou cítíme,“ sdělil 61letý veterán během rozhovoru. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žáci ze základní školy „Elm Street Elementary“ ve státě Georgia a další dobrovolníci se totiž rozhodli postavit pro manželský pár útulný domek, ve kterém by se mohl konečně pořádně vyspat. Své dílo jim představili během festivalu na tamní farmě, kam pravidelně chodili. Věřte, že to pro ně byl opravdu nezapomenutelný den. „Nemohla jsem tomu uvěřit,“ řekla 59letá Cindy Browningová. Manželé byli naprosto ohromeni radostí, ale zároveň šokováni, když se dozvěděli, že toto úsilí bylo vynaloženo školními dětmi.

Projekt školních dětí 

Během realizace projektu došlo také k problémům. Ačkoliv studenti zahájili stavbu, nemohli staršímu páru dům předat, protože ho neměli kam legálně umístit. Naštěstí se však o jejich problému dozvěděli organizátoři z „Georgia Tiny House Festival“ a „Ooh La La Lavender Farms“ a umožnili jim ho převézt právě na tamní farmu. Tím však jejich velkorysost ještě neskončila – pomohli jim také přidat k domku elektřinu, vodovod a větší přístavbu. 

Ve finále tedy to, co začalo jako opravdu maličký projekt pro veterána a jeho ženu, se ještě zvětšilo. Postupně začali dětem pomáhat s realizací projektu také jiní dárci, dobrovolníci a firemní sponzoři, kteří dům naplnili vybavením a umožnili jim předat tento skvostný dar. Projekt byl dokonce tak úspěšný, že základní škola „Elm Street Elementary“ bude od nynějška každý rok stavět nový domek pro rodinu v nouzi. Níže najdete video, ve kterém se můžete na výtvor podívat:

Co říkáte na tento krásný dar vy?

Zdroj: Fox5Atlanta
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články