Zubní pasta jako univerzální čistič do domácnosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zubní pasty mají skrytou čistící funkci, o které rozhodně nevíte. Co vše v praxi dokážou?

Zubní pasty mají skrytou čistící funkci, o které rozhodně nevíte. Co vše v praxi dokážou?

Několik triků, které dokáže pasta na zuby. Vyčistí dobře nejen vaše zuby, ale také jiné předměty v domácnosti. Přečtěte si, k čemu všemu může posloužit.

zubni pasta
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zubní pasta v sobě skrývá mnohem více potenciálu, než by se na první pohled mohlo zdát. Lze ji totiž využít nejen k čištění zubů, ale také jiných předmětů, jako je toaleta, zašlé boty, mobilní telefon či ruce od špatně omyvatelné špíny.

Boty i mobilní telefon budou jako nové

Jistě znáte ten pocit, kdy si koupíte nové boty a hned po první procházce máte namísto bílých bot zašedlé škrpály. Tento na první pohled obtížně řešitelný problém se dá snadno vyřešit i věcí, kterou má každý běžně doma. Nemusíte hned běžet do obchodu se speciální drogérií. Sáhněte po zubní pastě, naneste ji na lehce vlhký kartáček a vyčistěte. Nakonec otřete vlhkým hadříkem. Boty budou opět jako nové.

boty nove bile
Zdroj fotografie: Pexels

To samé platí u mobilního telefonu, který je upatlaný od dětských ručiček s přesnídávkou, nebo je na něm zaschlý make-up. Opět postačí jen nanést malé množství zubní pasty na suchý hadřík či papírovou utěrku a opatrně s ním přejíždět po telefonu, dokud špína není pryč. Následně opět otřeme vlhkým hadříkem. Dávejte při tomto čištění pozor, aby se zubní pasta nedostala do fotoaparátu, konektorů či sluchátka mobilu. 

Vyčistíte s ní i koupelnu včetně toaletní mísy

Další z překvapivých možností, jak zubní pastu využít, je čištění toaletní mísy. Lze ji použít namísto tablet do toalety. Díky mentolu v zubní pastě bude toaleta krásně vonět a účinné látky pomohou mísu vybělit. Stačí do plné tuby zubní pasty udělat několik otvorů například ostrým kovovým párátkem. Posléze tubu připevněte k toaletní míse nebo ji vhoďte rovnou do splachovací nádrže na vodu. 

toaletni misa
Zdroj fotografie: Pexels

S pomocí zubní pasty vyčistíte i koupelnu. Můžete ji použít samostatně na navlhčenou houbičku, což se hodí zejména u zašlé vany. V takovém případě ale spotřebujete velké množství pasty. Výhodnější je vyrobit si vlastní, domácí čistič koupelny. Do rozprašovače nalijte Coca-colu a přidejte zhruba dvě lžičky zubní pasty. Důkladně protřepejte a účinný čistič v rozprašovači je na světě. 

Zdroj: Fabiosa