Vyvoněná toaleta jako v pětihvězdičkovém hotelu: Při výrobě domácího osvěžovače vás možná překvapí použití vodky

Porazte nepříjemné toaletní pachy pomocí přírodních a každodenních přísad, které má každý doma po ruce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Toaleta je místnost, která vyžaduje častější úklid než všechny ostatní pokoje v domácnosti. Každá žena jistě chce, aby její koupelna a toaleta voněly a byly čisté, ale různé osvěžovače vzduchu mohou být drahé a především jejich vůně nemusí být vždy příjemná. Avšak nezoufejte, účinný osvěžovač vzduchu a šumivé bomby si můžete vytvořit i v pohodlí vašeho domova.

Jedlá soda

Když dáte malou misku jedlé sody do koupelny, začne během několika minut absorbovat všechny pachy. Jedlou sodu byste měli vyměnit každý měsíc, abyste měli jistotu, že zůstane čerstvá. Nepříjemné pachy v koupelně vás už nebudou trápit. Dokonce si z jedlé sody můžete udělat osvěžovač vzduchu. Stačí, když smícháte 2 šálky vody, lžíci bílého octa a lžičku jedlé sody s 10 kapkami vašeho oblíbeného esenciálního oleje. To poté nalijte do rozprašovače.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Citron je také skvělý

Dalším trikem, jak udržet vaši koupelnu svěží, je umístit talíř s plátky citronu blízko záchodu. Citrony totiž dokážou skvěle absorbovat pachy, a dokonce zanechají vaši koupelnu perfektně svěží. Jen je nesmíte zapomenout jednou za týden vyměnit.

Esenciální oleje

Esenciální oleje s vůní levandule nebo citronové trávy jsou skvělé pro maskování i těch nejsilnějších koupelnových pachů. Umístěte difuzér na otevřenou polici a nakapejte do něj několik kapek oleje. Pokud difuzér nemáte, stačí, když tímto olejem potřete pár vatových tamponků a necháte je uvnitř role od toaletního papíru. Tyto tampony byste také měli vyměnit každý týden.

Možná vás překvapí vodka

Tento oblíbený alkohol je také užitečný pro výrobu osvěžovačů vzduchu pro vlastní potřebu. Smíchejte jeden díl vodky se třemi díly vody a přidejte asi 10 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. To je za prvé účinná dezinfekce a za druhé příjemný osvěžovač.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyrobte si bombu do toalety

Nechcete lít do toalety agresivní chemikálie? V tom případě si můžete vytvořit šumivou bombu, která je stejně účinná. Smíchejte 1 šálek jedlé sody a 1/3 šálku kyseliny citrónové ve velké kovové misce. Přidejte 15 kapek svých oblíbených esenciálních olejů, pak si nasaďte rukavice a začněte směs míchat. Po lžičkách pomalu přidávejte vodu, aby se směs spojila.

Směs poté dejte do formiček na led a nechte ji přes noc zaschnout. Bomby pak uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě. Jakmile je budete chtít použít, vhoďte jednu nebo dvě bomby do toaletní mísy a nechte je šumět asi 10 minut. Poté můžete spláchnout a uvidíte, jak bude váš záchod čistý.

Jakým způsobem čistíte záchod vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články