Šampon jako alternativa k drahé chemii na toaletu. Vyčistí, a navíc příjemně provoní

Neutrácejte v drogérii za předražené chemické prostředky a vyčistěte toaletu ověřenými domácími metodami. Sáhněte třeba po obyčejném šamponu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příjemně provoněná a hygienicky čistá toaleta je cílem každé správné hospodyňky. V dnešní době už je k dispozici mnoho přírodních alternativ, jak docílit čisté a voňavé toalety bez použití drahé chemie. Vyzkoušejte některou z nich a neutrácejte zbytečně spoustu peněz za předražené přípravky v drogérii. Šampon či ocet jsou tou správnou volbou.

Využijte šampon k čištění toalety

Na webu adbz už jsme psali o možnosti toaletu provonět pomocí obyčejného čajového sáčku. S touto metodou bude vaše toaleta nejen příjemně vonět, ale zbavíte se navíc také bakterií a nečistot. Pokud se vám metoda s čajem moc nezamlouvá, můžete vyzkoušet sílu obyčejného šamponu. Vaše toaleta pak může vonět podle vůně vámi zvoleného vlasového přípravku. Nemusíte se obávat složitého postupu.

Čištění záchodové štětky a držáku na toaletní papír je nutnost, na kterou všichni zapomínají. Viry a bakterie samy nezmizí

Do toalety nalijte trochu šamponu spolu s kyselinou citrónovou. Směs nechte zhruba deset až dvacet minut působit uvnitř i na stěnách mísy a pak ji jednoduše spláchněte. Šampon obsahuje látky, které pomáhají odstranit tuk, bílkoviny a také vápenaté usazeniny. Vaše toaleta tak bude svěží, čistá a voňavá úplně stejně jako po použití té nejdražší chemie z drogerie. Paní Katka K. z Bohumína už ničím jiným než šamponem toaletu nečistí: „Jednou jsem to vyzkoušela a jsem natolik spokojená, že nic jiného nepotřebuji.

toaleta v koupelně iZdroj fotografie: Pexels
Udržovat toaletu čistou je naprostým hygienickým základem vašeho domova

Ocet je v domácnosti nepostradatelný

Web iReceptář radí k vyčištění a provonění toalety použít obyčejný ocet. Je to všestranný a oblíbený pomocník na čištění nečistot v celé domácnosti a toaleta není výjimkou. Ocet je nepřekonatelný také v odstraňování vodního kamene, což by se vám na toaletě mohlo také hodit. Do toalety nalijte malé množství této neškodné kyseliny a nechte ji několik minut působit. Ocet navíc všechny nepříjemné pachy úspěšně neutralizuje.

A co na čištění toalety rozhodně nepoužívat? Web ProŽeny varuje před použitím jakékoliv chemie s obsahem chlóru. Kyselina chlorovodíková nebo chlornan sodný, které některé čističe obsahují, totiž narušují povrch mísy a v těchto místech se pak mnohem snáze usazuje moč. K čištění wc jsou proto mnohem lepší zkušenostmi ověřené domácí metody.

Jak čistíte toaletu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články