Jak ekologicky a účinně vyčistit záchod bez kapky chemie | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Toaleta bude dlouhodobě zářit novotou, zmizí vodní kámen a zůstane příjemná vůně. Vše zajistí lidová metoda čištění

Toaleta bude dlouhodobě zářit novotou, zmizí vodní kámen a zůstane příjemná vůně. Vše zajistí lidová metoda čištění

Čistá toaleta plná vůně je znakem čisté domácnosti. Může jít o pracnou záležitost. Někdy ale stačí použití domácích prostředků a jen trocha času.

depositphotos 324890070 s 2019
Zdroj fotografie: Depositphotos

Domácí práce nejsou obvykle oblíbenou činností a často stojí čisticí prostředky více, než je zdrávo. S některými domácími pomocníky bude ale práce jednodušší a výrazně levnější. Často najdete v obchodech přípravky na vodní kámen, přípravky na skvrny, a v tom lepším případě nespočet druhů těch univerzálních. Doma ale najdete daleko větší poklad a také podstatně levnější, než přípravky v obchodě.

Na úklid vám bude stačit láhev octa

Když se rozhlédnete v obchodě a budete hledat něco, co vám pomůže, zjistíte, že z toho velkého výběru nakonec stejně nevyberete nic. Buď vám bude líto peněz, které za to utratíte, nebo si jednoduše nebudete vědět rady. To ale vůbec nevadí. Pomůže vám obyčejný ocet. Jde o slabou kyselinu a právě proto je tak dokonalý. Na druhou stranu nezatěžuje přírodu tak, jako čisticí prostředky.

cistici prostredky
Zdroj fotografie: Pixabay.com
Na úklid vám bude stačit láhev octa

Kdo má doma čističku odpadních vod, ví dobře, že nějaké drastické prostředky vůbec nepřipadají v úvahu. Pokud použijete ocet i na toaletu, budete ji mít krásně čistou a neodolá ani tvrdý vodní kámen. Jeho použití je ale daleko širší, vyčistíte s ním prakticky cokoliv a použít jej můžete také na nejrůznější povrchy. Kromě toho neuškodí, když ho čas od času vyměníte za aviváž a dopřejete očistec i své pračce.

Zázračná dvojka společně s jedlou sodou

Ocet ale není jediným pomocníkem a v kombinaci s další surovinou odstraní i to, co byste dolů nedostali ani heverem. Jedlá soda sama o sobě má čistící schopnosti. Pokud ale smícháte ocet se sodou, dojde k chemické reakci viditelné na první pohled. Tato kombinace je účinná na spálené hrnce a stačí nechat působit přes noc. Uvidíte ten rozdíl. Co se toalety týče, odstraní vám špínu i tam kam se nedostanete.

soda na cisteni
Zdroj fotografie: Pixabay.com
Zázračná dvojka společně s jedlou sodou

Výborným pomocníkem je soda s otcem účinná i v případě  dalších, špatně dostupných míst. Pokud nalijete do místa ocet a poté přidáte sodu, chemická reakce způsobí krátkodobé aktivní čištění. V případě toalety se vyplatí pořídit na ocet rozprašovač. Dostanete se snáze pod okraj mísy. Pak už jen stačí nechat působit přes noc a následně opláchnout. Pokud spěcháte, ocet se sodou můžete opláchnout již po půl hodině. Pokud vám bude chybět vůně, můžete přidat esenciální olej.