Pár má mobilní domek na opravdu překrásném místě | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » 2 roky žili jako žebráci, aby si koupili vysněný minidomek. Bez hypotéky a předražených materiálů mají nyní perfektní domov

2 roky žili jako žebráci, aby si koupili vysněný minidomek. Bez hypotéky a předražených materiálů mají nyní perfektní domov

Opravdu překrásné místo se podařilo mladému páru najít pro svůj mobilní domek díky sociálním sítím. Výhled, který při snídani mají jim může každý závidět.

dum s vyhledem dron
Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures

Paula a Liam si svůj mobilní domek opravdu vysnili. Dlouhé dva roky žili pouze v přívěsu a šetřili všechny své peníze na koupi svého malého domku snů. Nakonec se v něm usídlili na severu Nového Zélandu a vybrané místo jim mohou všichni závidět. Nádherná vyhlídka dodává jejich bydlení neskutečné kouzlo, které si mohou denně užívat ze své terasy. 

Díky světlým barvám nevyčnívá z krajiny

Exteriér tohoto mobilního domku je světlý, díky čemuž nevyčnívá z okolní krajiny. Manželé zvolili bílou barvu pro ocel a světlé cedrové dřevo pro obklady. Výborné místo pro umístění svého mobilního domku získali přes sociální sítě, kde jim majitel pozemku nabídl tento fenomenální výhled. Jako spoustu mladých páru, rozhodli si Paula a Liam pro bydlení v mobilním domku kvůli rostoucím cenám za nemovitosti.

Domek má velká francouzská okna, aby si výhled mohli užívat i uvnitř. Je 8 metrů dlouhý, 2,7 metrů široký a 4,2 metrů vysoký. Jako u spousty mobilních domků, i tento má venku sprchu, je totiž u pláže a manželé nechtějí mít doma písek. V současnosti je domek připojený k elektrické síti, Liam by ale časem chtěl začít využívat výlučně jen solární energii. Vodu ale používají dešťovou a shromažďují ji v barelu na pět tisíc litrů vody. 

I z prvního patra je překrásný výhled

Interiér má bílé stěny i stropy, aby byl dostatečně světlý. Ostatní prvky, jako schodnice, police, podlaha a pracovní plochy, jsou ze světlého dřeva. Hned při vstupu je obývací část s velkým gaučem. Ten samozřejmě nabízí pohodlí a skrze velká okna skvělý výhled, který mají manželé k dispozici. V obýváku je také klimatizace a větrák na stropě, protože domek se nachází ve velmi teplé části Nového Zélandu. Dále je v přízemí kuchyně se standardním vybavením, jídelní kout a koupelna se sprchou.

Z přízemí vedou dvoje schody do prvního patra. Jedny vedou do místnosti, která není zatím vybavená a slouží převážně pro pěstování rostlin a cvičení jógy. Druhé schody vedou do ložnice, která je vybavena manželskou postelí a úložnými prostory, které pojmou veškeré oblečení a ložní prádlo, jež manželé potřebují. Jsou zde dvě velká okna a jedno střešní, aby ložnice byla dostatečně prosvětlená. I z ložnice je samozřejmě překrásný výhled. 

Na jakou přírodní scenérii byste chtěli mít výhled ze svého domku vy?

Zdroj: LivingBigInATinyHouse