Češi kvůli nepozornosti přichází o tisíce korun. Zkontrolujte si smlouvu s dodavatelem energií, jinak brzy přijdete o všechny své úspory

Dodavatelé energií okrádají mnoho Čechů o tisíce korun každý rok. Pokud se výše záloh nezdají ani vám, rozhodně to s nimi prokonzultujte.

i Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz
                   

Je tomu již přes dva roky, co Evropu postihla vážná energetická krize. Ta způsobila krach mnoha dodavatelů a dotkla se téměř každé české domácnosti, neboť velké procento z nich muselo ze dne na den začít platit mnohem více peněz. Situace je bohužel nejistá i v současné době, což si dle serveru PragMoon velmi dobře uvědomuje většina dodavatelů. Je to také důvod, proč zkouší své klienty různými triky donutit platit více peněz.

Pozor na zbytečné přeplatky 

Mnozí dodavatelé nastavují ceny za energie pro své klienty příliš vysoko s tím, že je ujistí, že v žádném případě nebudou muset nic doplácet. To je však pouze vychytralý způsob, kterým se z vás snaží vytáhnout co nejvíce peněz. Skutečnost pak obhajují tím, že jim veškeré přeplatky na konci roku pošlou zpět, což pro většinu lidí představuje příjemnou zprávu. Pro vašeho dodavatele je to však ještě výhodnější a vy akorát přicházíte o peníze. 

Skutečný závazek je totiž vždy stejný a váš dodavatel moc dobře předem ví, kolik budete muset platit každý měsíc v daném roce. Státní správa totiž vždy nastavuje horní limit, který nesmí žádný z nich překročit, a to i kdyby během jednoho dne cena stoupla hned dvakrát. Na webu adbz jsme také psali o nové pokutě, která hrozí každému vlastníkovi nemovitosti. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Dodavatelé energií se z odběratelů často snaží vytáhnout více peněz.

Jediný důvod, proč po vás tedy dodavatel energií chce platit vyšší zálohy, je skutečnost, že bude mít k dispozici nějaké peníze navíc, a to zcela zdarma a bez jakéhokoli budoucího úroku. Ve finále to tedy dle webu Peníze vypadá tak, že mu uhradíte pohledávku, ze které zaplatí opravdovou sumu, a zbytek si během roku nechá pro případ potřeby. Po uplynutí stanovené doby vám pak vzniklé přeplatky pošle zpět a vy mu za to ještě s radostí poděkujete.

Co si o tomto podvodu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články