Přestěhovala se, aby mohla žít jednodušší život | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Opuštěná matka se s dcerou přestěhovala do kontejnerové vesničky. Z toho, v čem žijí, budete mít husí kůži

Opuštěná matka se s dcerou přestěhovala do kontejnerové vesničky. Z toho, v čem žijí, budete mít husí kůži

Ženu už nebavilo platit extrémně vysoký nájem za velký byt ve městě. Přestěhovala se tak s dcerkou na vesnici do malého domu, a překvapivě jí to vyhovuje.

lodni kontejner
Zdroj fotografie: Pixabay

Možná vás to překvapí, ale ve vesnici Tiny House dominují ženy. Proč? Je to věc názoru, ale myslím si, že je to tím, že Tiny Houses, na rozdíl od většiny dalších cenově dostupných možností bydlení, jsou extrémně roztomilé a přizpůsobitelné. A to jsou právě dvě věci, které ženy opravdu milují. A cenově dostupné bydlení je moc důležité pro svobodnou matku, která živí nejen sebe, ale i své děti.

Video prohlídka bydlení této svobodné matky

Svobodnou matku Erin už unavovalo platit vysoké nájemné za byt v San Diegu. Snila o jednodušším a dostupnějším venkovském životě pro sebe a svou desetiletou dceru Paulinu. Jednoho dne narazila v reklamě na novou vesnici Tiny House, která se otevírala v horách nedaleko města. Na nic nečekala a hned začala jednat. Podepsala smlouvu na jeden z dlouhodobých pronájmů Tiny House, dostupných ve vesnici. No a podívejte se, jak teď Erin žije.

Obětovala se pro svoje dítě

Erin se rozhodla přestěhovat ze svého velkého bytu do menšího domku a obětovala tak pohodlí, na které byla zvyklá. Chtěla, aby podkroví měla celé pro sebe její dcera, protože potřebovala hodně místa pro svoje plyšáky a pro akvárium, kde měla hada. Erin spí v místnosti, do které se dostane pouze po žebříku. Pokoj má ale přístup na balkon, který je její nejoblíbenější částí domu.

Vzdala se i myčky nebo televize

Erin provedla velké změny a úpravy ve svém každodenním životě. Každé jídlo vaří ve vzduchové fritéze, a také se se svou dcerou dělí o jednu skříň. Každý den dojíždí 45 minut do města, aby se dostaly do školy a do práce, ale myslí si, že všechny tyto oběti stojí za to žít na místě plném krásné přírody. Paulina říká, že její spolužáci jí dům závidí a brzy plánují velkou návštěvu. V této vesnici nyní žijí ještě další 4 rodiny. A jak to ve vesnici vypadá? Podívejte se na video.

Zdroj: Tinyhousegiantjourney