Zajímavá pravda o obyčejné kuchyňské soli | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nasypte sůl do rohů každé místnosti. Zapomenutý postup, který přinese štěstí, lásku a zdraví do každého domova

Nasypte sůl do rohů každé místnosti. Zapomenutý postup, který přinese štěstí, lásku a zdraví do každého domova

Sůl nám může pomoci v mnoha životních situacích. Poradí si s čištěním i chorobami rostlin. Ale používat byste ji měli i jinak.

sul
Zdroj fotografie: Depositphotos

Soli se už odpradávna říká bílé zlato. A rozhodně to není náhoda. Nejenom, že by nám bez ní nechutnala žádná jídla, ale tvoří také nezbytnou součást mnoha domácích čistících prostředků, umí skvěle konzervovat potraviny a v neposlední řadě by bez ní náš organismus jednoduše nefungoval. Sůl totiž ke svému životu potřebujeme, i když by mělo jít o rozumné množství. Její nadměrné použití zase může uškodit.

Sůl může pomoci s domácím štěstím

Možná byste však byli překvapeni tím, jaká další využití tento bílý minerál má. Ve starověku se používala jako platidlo. Dnes většina soli, která se vytěží, nekončí na našich talířích, ale u technických služeb. Ty je používají jako prostředek k posypu silnic a chodníků proti sněhu a ledovce. Ovšem ve svém repertoáru ji mají i mnohé bílé čarodějky a jiní vyznavači duchovních sil. A právě toto použití bychom vám dnes rádi doporučili.

ruzova sul talir uterka
Zdroj fotografie: Pixabay

Buddhistická tradice zná sůl dlouho

Rozhodně nejde o žádný nový trend nebo směr. Ve skutečnosti je tento rituál starý snad jako lidstvo samo. Poukázat můžeme například na buddhistickou tradici, v níž se sůl používá k odehnání zlých duchů. Proto si ji při pohřbech hází jejich účastníci přes ramena, aby zahnali zlé duhy, kteří by je mohli následovat až domů a poté jim škodit. Což je rozhodně něco, co by nikdo z nás zaručeně nechtěl.

A podobné je to i v šintoistické tradici. Tady se (podobně jako u Slovanů) sůl používá k očištění určitého prostoru nebo oblasti od negativních sil. Můžete si toho všimnout například při sledování zápasů sumo. Tehdy se vhazuje do středu ringu, odkud vyhání jakékoliv škodící nebo zlovolné duchy. A velmi podobně ji můžete použít i při péči o váš domov. Je to mnohem jednodušší, než se na první pohled může zdát.

sul ritual domov ruce peeling
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak si pozvat štěstí do domu

Rádi byste využili tento obyčejný minerál k očištění svého domova? Není na tom vůbec nic složitého. Stačit vám bude jen obyčejná sůl a správná technika. Postavte se doprostřed místnosti a do rukou si vezměte nádobu se solí. Může jít o vaši oblíbenou misku nebo o cokoliv jiného, forma v tomto případě vůbec není důležitá. Ani na druhu soli nezáleží – obyčejná kuchyňská bohatě postačí, ale můžete zkusit i jinou.

Pokud to tak cítíte, klidně použijte třeba tu himalájskou, vločkovou apod. Do každého rohu místnosti vhoďte jednu hrst a přitom se otáčejte po směru hodinových ručiček – nikdy ne obráceně! Tento postup dokáže z domu odvést negativní energii, místnost vyčistí a domov ochrání. Vše můžete ještě posílit jednoduchým vykuřováním za pomoci svazku šalvěje. Nedá to moc námahy a za ten slibný výsledek to přece stojí – nebo ne?

Chcete podrobnější návod na tento malý očistný rituál? Inspirujte se magií pro absolutní začátečníky

Zdroj: Mashed