Bobkový list v mouce řeší problém každé druhé domácnosti. Moli totiž milují vlhko

Pokud ve své domácnosti skladujete mouku, může se stát, že se v ní objeví larvy molů. Tento jednoduchý trik vám pomůže předejít potenciálním problémům.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Skladování potravin v domácnosti může být náročnější, než se vám zdá. Často totiž dochází ke zkažení potravin, napadení hlodavci nebo také napadení moly a podobným hmyzem. Všechny tyto problémy vás mohou stát mnoho peněz, protože pokud se s nimi potýkáte, můžete všechny napadené potraviny vyhodit. Je proto důležité, abyste věděli, jak se proti těmto nepříjemnostem bránit. Každá druhá domácnost se nejméně jednou setká s moli. Naštěstí však existuje jeden velmi jednoduchý trik, jak svou spíž před vetřelci ochránit. 

Moli v domácnosti

Pokud se mol dostane do vaší domácnosti a najdete jeho larvy v mouce, musíte okamžitě jednat, neboť se může velmi rychle přemístit na jiné místo. Tak či tak však budete muset vyhodit již napadené potraviny – moučný mol na ně totiž může nanést bakterie. Tento hmyz nejčastěji uvidíte v larválním stádiu, což také značí, že jich je v domě hodně (o to hůře, pokud spatříte létající moly). Ti totiž dále kladou vajíčka a zanášejí vaši domácnost ještě více. Další generace se pak vylíhne zhruba za dva týdny a vydrží až neuvěřitelné dva měsíce bez potravy.

Larvy molů lze snadno odhalit, pokud v mouce, olejnatých semenech nebo müsli cereáliích najdete drobná tenká vlákna. V takovém případě se u vás vetřelci již jistě uhnízdili, takže je na čase ihned jednat. Naštěstí však existuje jeden velmi jednoduchý trik, který vám pomůže všechny moly vyhnat a zabránit jejich opakovanému návratu. Tento hmyz miluje především vlhké prostředí, a proto je důležité, abyste svou domácnost neustále větrali. Dále si pak také můžete zakoupit uzavíratelné nádoby a skladovat v nich potraviny, jako jsou ovesné vločky či sladké. 

Stačí použít bobkové listy

Skladované potraviny ve své domácnosti také nezapomínejte čas od času zkontrolovat, abyste se ujistili, že náhodou nedošlo k napadení moly. Pokud však chcete mít stoprocentní jistotu, můžete do mouky a dalších ohrožených potravin přidat bobkové listy. Silné pachy totiž moly odpuzují, tudíž nebudou mít nutkání usazovat se na vašich potravinách. Namísto toho se ihned obrátí, jakmile zavítají do vaší spíže. Jedná se o zaručený trik, který vám pomůže ochránit domácnost před jakýmikoliv vetřelci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Existuje další jednoduchý trik, který odradí veškeré moly a další otravný hmyz z vaší domácnosti. Stačí smíchat 3 až 4 rozdrcené tyčinky skořice s 1/2 šálku hřebíčku, pak směs vložte do plátěného sáčku a dejte do spíže nebo do skříně, kde skladujete mouku a další náchylné potraviny. To je pomůže také ochránit, neboť silné aroma odežene každého mola, který zavítá do vaší domácnosti.

Jak se tyto užitečné triky osvědčily vám?

Zdroj: GoForth
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování