Inspirovali se u Mimoňů a postavili domek v korunách stromů uprostřed lesa. Koncept nazývají vizí budoucnosti

Jednotlivé moduly, které se skládají na sebe, lze libovolně sestavovat. Může z nich snadno vzniknout bydlení pro malou rodinu, ale také rozsáhlý ubytovací komplex.

i Zdroj fotografie: S vědomím Precht
i Zdroj fotografie: S vědomím Precht
i Zdroj fotografie: S vědomím Precht
i Zdroj fotografie: S vědomím Precht
i Zdroj fotografie: S vědomím Precht
i Zdroj fotografie: S vědomím Precht
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Hravé bydlení v korunách stromů je odvážným architektonickým počinem studia Precht. Vize budoucnosti bydlení v jeho podání je velmi zábavná a kreativní. Pro startupový projekt Baumbau, který se zabývá výrobou malých domů a budov pro alternativní turistiku, vznikl systém Bert. Jde o koncepční modulární domek ve tvaru kmene stromu s velkými kulatými okny, která připomíná jednookou postavičku jménem Stuart z animovaného filmu Mimoni.

Vznikl koncept domu s jedinečným charakterem

Koncept vytvořili Chris Precht a jeho manželka Fei Tang Precht jako rodinu modulárních domů, které jsou formovány samotným lesem. Systém Bert přímo vybízí, aby lidé zažili architekturu a přírodu očima dětí. „Podívali jsme se na tento projekt hravě a chtěli jsme vytvořit spíše jedinečný charakter než konvenční budovu. Bert je svérázně vypadající postava, která se stane součástí lesa. Myslím, že tato výstřednost může vyvolat pocity a emoce,“ vysvětlil Precht.

Bert je zcela originální projekt, který se zdaleka vyhýbá rozšířeným typům standardních moderních budov. Vzhledově je velmi nezvyklý dům navržený tak, že stojí na kruhové základně, ze které vede vzhůru jakýsi tubus. Modulární buňky obsahují kuchyně, obytné prostory, ložnice a koupelny, které lze skládat na sebe a kolem sebe. Podobně jako větve stromu rozebíhající se z kmene. „Emoce jsou možná atribut, který v architektuře v dnešní době chybí,“ dodal Precht.

Inspirovali se u Mimoňů i v Sezame, otevři se

Stromový dům má být vyrobený ze dřeva a obložený krytinou ze šindele ve tvaru listů, aby lépe zapadl do lesního prostředí. V případě, že bude stát v místě, kde není v dosahu elektrická síť, budou na střeše nainstalované solární panely. Součástí zázemí by byly i kompostovací toalety. Interiéry jsou navrženy jako dost tmavé, ale útulné pokoje s velkými kulatými okny a balkony, které rámují výhled do krajiny. Místo dřeva lze na hlavní konstrukci použít i ocel.

iZdroj fotografie: S vědomím Precht

Jedinečný systém Bert je navržený tak, aby se dal sestavit na místě. Moduly lze přidávat a skládat na nebo vedle sebe. Vzniknou tak malé samostatné domky nebo se mohou proměnit ve větší domy pro širokou komunitu. Inspiraci architekti nečerpali jen v přírodě. „Pro tento projekt jsme se inspirovali i v umění.  Ale ne u Michelangela nebo Dalího. Spíše jsme se podívali na kreslené postavičky ze Sezame, otevři se nebo z Mimoňů,“ dodal Precht. Právě Bert je jméno postavičky z pořadu Sezame, otevři se.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Co říkáte na koncept originálního domku na stromě?

Zdroj: Dezeen
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články