Obytný vůz udělaný ze starého autobusu | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Koupili starý autobus a přestavěli ho na pojízdnou chatu za necelých 900 000 Kč. Vnitřek je úžasně řešený

Koupili starý autobus a přestavěli ho na pojízdnou chatu za necelých 900 000 Kč. Vnitřek je úžasně řešený

Velkou vášní pětičlenné rodiny bylo cestování a tak se rozhodli, že si z autobusu postaví skvělý obytný vůz. A nemohli udělat lépe.

stary autobus
Zdroj fotografie: Depositphotos

Většina lidí má ten pocit, že jakmile založí rodinu, už nebudou moci cestovat tak, jak dříve. Protože pro ně budou určitě důležitější věci, jako je například zaměstnání nebo stavba domu. Ale v dnešní době je s pomocí WiFi a různých dalších vychytávek je možné pracovat vlastně úplně kdekoliv. A to dokonce i když máte rodinu se třemi malými dětmi.

Muž začal pracovat na dálku

Tohle je příběh rodiny Bellových. Colby a Emily spolu mají 3 malé děti a člověk by si mohl myslet, že celý jejich život se točí jen kolem nich. Colby začal pracovat na dálku jako softwarový inženýr, protože se se svojí ženou v roce 2018 rozhodli, že začnou cestovat na plný úvazek. A tak prodali většinu svého majetku, našli nájemce pro jejich dům a nic jim nebránilo v tom procestovat celý svět.

rodinka
Zdroj fotografie: Se souhlasem Colby Bell

Svůj dům prodali

Vydali se přes Kostariku v Austrálii, Nový Zéland, Tchaj-wan a Fidži, což jim zabralo několik měsíců. Po návratu do Spojených států si koupili starý autobus, ze kterého chtěli udělat něco jako dům na kolách. Svůj dům nakonec nájemcům prodali a mohli v cestování pokračovat. Emily řekla, že dům sice milovali, ale poznávání nových míst je něco, pro co se rozhodli žít.

Koupili si starší autobus

Po několika týdnech pár našel částečně zrekonstruovaný velký autobus a v roce 2020 ho zcela dokončili. Přestavba tohoto autobusu je plná skvělých designových nápadů, na které se můžete podívat ve videu. Rozhodli se totiž udělat prohlídku, kterou vložili na sociální sítě. Autobus má dlouhou uličku a z obou stran jsou dva pohodlné gauče, které měli ve starém domě.

Nad sedadlem řidiče je malý koutek, ve kterém si mohou hrát děti. Takže se nikdy nebudou na dlouhé cestě. Střed autobusu je zařízený do tvaru písmene L a tam se nachází kuchyně, kterou Emily nazývá „srdcem domova“. A za kuchyní je veliká spíže, ve které je umístěná lednička.

Další místnosti

Další na řadu přichází koupelna, ve které se nachází záchod, sprchový kout a malé umývadlo. Jsou tu i nouzové dveře, které poskytují světlo a čerstvý vzduch. Děti mají vlastní pokoj, ve které jsou pohodlné postele, police s knihami a šuplíky na oblečení. Střešní paluba je celá dřevěná a využívá ji především Emily, protože na ní cvičí jógu. Za koupi a rekonstrukci autobusu rodina zaplatila přibližně 880 000 korun.

Co vám na tomto nápadu připadá nejzajímavější?

Zdroj: Treehugger