Účinná past na vosy za pakatel: Stačí dát do sklenice trochu piva

Letní teploty přímo lákají k pobytu venku na zahradě. Jakmile se tam ale vypravíte, za chvíli si vás najdou komáři, nebo dokonce vosy. A zbavit se jich nemusí být úplně snadné.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud jste se ale ven vypravili se sklenkou piva, abyste si ji vychutnali na čerstvém vzduchu, je tu jedno zajímavé řešení. Vosa totiž nemusí nutně toužit po vaší kůži, ale právě po tekutém českém chlebu. Respektive půjde po roztoku, jehož se pivo stane základní složkou. Jde o naprosto jednoduchý recept, kterým každý den ulovíte až překvapivě mnoho těchto nebezpečných vetřelců. Oceníte to hlavně tehdy, máte-li venku běžně domácí zvířata nebo malé děti.

Jak na vosí past?

Vezměte si adekvátní nádobu, perfektně se na tento postup hodí sklenice od okurek. Dovnitř nalijte 100 mililitrů piva, přidejte 4 lžičky cukru a trochu octa. Všechny složky dobře promíchejte, pak postavte na terasu, ideálně někam do rohu. Uprostřed stolu je to riziko, a navíc nepříliš vábný pohled. Ocet je potřeba, protože odhání včely, které rozhodně likvidovat nechcete. Vosa je však lidem mnohem nebezpečnější, proto je toto řešení naprosto vynikající.

Hmyz se jejímu domu vyhýbá obloukem: Stačilo uháčkovat imitaci vosího hnízda

Past na komáry

Komáři jsou dalším nevítaným společníkem, jakmile se venku jen trochu vyčasí. I na ně se dá vyrobit podobná past, jen s trochu jiným složením a tvarem. Základem je PET lahev s odříznutým hrdlem. Dovnitř přijde teplá voda, cukr a trocha droždí. Tím začne chemická reakce uvolňující oxid uhličitý. Tedy stejný plyn, který jako lidé normálně vydechujeme. Právě ten totiž komáry láká. Tato past však bude jejich zcela posledním výletem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jakmile je náplň hotová, otočte hrdlo, takže vznikne trychtýř. Nasaďte ho na spodek lahve a lepicí páskou utěsněte všechny škvíry. Pastí vyrobte klidně několik a rozestavte je po zahradě nebo na terasu. Komáry pravděpodobně už neuvidíte. Jednou za čas se hodí je také obejít, vylít obsah a nahradit náplň. Tak vám budou krásně sloužit, i když za nějakou dobu budete asi chtít vyrobit úplně nové. Užijte si klidné léto bez štípanců.

Jaké metody se vám proti hmyzu vyplatily nejvíce?

Zdroj: Ketkes
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články