Nová rezidenční čtvrť pro rodiče samoživitele s důrazem na logičnost
adbz.cz » Architektura » Nová rezidenční čtvrť pro rodiče samoživitele klade důraz na srozumitelnost. Součástí komplexu je i široká nabídka společných prostor

Nová rezidenční čtvrť pro rodiče samoživitele klade důraz na srozumitelnost. Součástí komplexu je i široká nabídka společných prostor

Rezidenční objekt určený pro rodiče samoživitele a jejich děti nabízí společné prostory pro volný čas, ale i jednotlivé byty s luxusem zimní zahrady.

bytový dům
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Clemens Kirsch Architektur, fotograf Herta Hurnaus

V oblasti na západě Vídně se v poslední době rozvíjí nová rezidenční čtvrť s přibližně 530 jednotkami na několika pozemcích. Mezi ty patří i projekt „Orchidea“ určený pro bydlení rodičů samoživitelů. Navrhli jej architekti ze studia Clemens Kirsch Architektur. Orchidea má v nabídce 124 bytů v 8 podlažích, které jsou seskupené kolem vnitřního dvora otevřeného na jih.

Zázemí pro každého

Dobré sousedství a prostředí je perfektní právě pro rodiče samoživitele. Proto tento komplex mimo byty nabízí také mnoho dalších místností pro společně strávený čas. Pro rodiče, kterým je objekt určen, je důležitá srozumitelnost a logičnost, jak uvádí i web ArchDaily. Všechny byty jsou proto řešeny dopředu tak, aby dávaly smysl během každodenních činností, jako je vaření, úklid nebo odpočinek.

společné prostory
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Clemens Kirsch Architektur, fotograf Herta Hurnaus

Kompaktnost a praktičnost

Jednotlivé byty také skrývají i zcela prosklenou zimní zahradu, která zajišťuje vizuální propojení do všech stran i z ostatních místností. Opět je tak dosaženo pohodlí a jistoty při jakékoliv činnosti. K dispozici jsou také pevné závěsy, které naopak tuto „žolíkovou“ místnost mohou zcela oddělit od zbytku bytu a zajistit tak perfektní soukromí.

byt
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Clemens Kirsch Architektur, fotograf Herta Hurnaus

Návrat o 100 let

Fasáda domu se díky dlaždicovému charakteru vrací zpátky po 120 letech. Světle zelené dlaždice pak doplňuje fasáda ve stejné barvě. Kontrast tomuto zevnějšku pak dodávají balkónové balustrády v lososových barvách, které celkovému dojmu dodávají středomořský nádech.

Architekti:Clemens Kirsch Architektur
Plocha:7100 m²
Realizace:2022
Lokalita:Vídeň, Rakousko