Mladík bydlel v lesní chatě za hubičku celá studia | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Mladík si postavil prostornou chatku v lese za v přepočtu necelých 18 tisíc korun. Obdivuje mu ji i okolní smetánka

Mladík si postavil prostornou chatku v lese za v přepočtu necelých 18 tisíc korun. Obdivuje mu ji i okolní smetánka

Díky tomu, že si mladý muž chytře sháněl materiál i pozemek, žil celá studentská léta v chatce bez placení nájmu.

chatka v lese
Zdroj fotografie: Depositphotos

Když studujete na škole, bývá pro vás placení nájemného v bytě ta největší položka. Mladík Jacob Witzling na to šel doslova a do písmene od lesa. Rozhodl se totiž, že si postaví chatu v lese. Jeho vize došla naplnění a strávil v ní celou dobu během svých studentských let na škole ve městě  Olympia ve Washingtonu. Stavbu navíc dokázal postavit za minimální náklady. Prvním krokem bylo samozřejmě hledání pozemku. Podařilo se mu najít paní, která byla šťastná za to, že někdo na její půdě postaví chatku a bude v ní bydlet.

Umělecké dílo a domov v jednom za hubičku

Dům pak začal dávat dohromady výhradně z recyklovaných a zachráněných materiálů. Díky svému jasnému cíli pak obydlí dotáhl až do konce a stálo ho to pouhých 800 dolarů, což je v přepočtu okolo 17 500 korun. Jen co vstoupíte do vchodových dveří, zaujme vás překrásně rozmanitá místnost, plná různorodých materiálů. Zároveň však velmi prostorná, bez zbytečností a s minimem zařízení.

Vše je sladěno do uceleného stylu a každý kousek má zde své náležité místo. Dnes už se v místnosti nebydlí, přesto stále dýchá prožitými dny za dob studia. Co vás na domě zaručeně na první pohled zaujme, je překrásný výhled do okolních lesů, na které vidíte z každé strany chatky. Umístění oken je unikátní a nezvyklé. Některá jsou dokonce v rozích chatky, takže do prostoru přichází velké množství denního světla.

Záměr měl totiž Jacob takový, že chce vytvořit dojem toho, že bydlí uvnitř kmene stromu. V bezpečí, pod ochranou, ale přesto s obdivuhodným výhledem do okolních stromů. Dominantou prostoru uvnitř chatky je točité schodiště, které budí vzpomínky na dětství a úkryty v korunách stromů. 

Chajda bez vody a elektřiny

Toto je však verze pro dospělé a do stylu chaty to dokonale zapadá. Nahoře se pak vyjímá prostor ke spaní, připomínající víkend s rodinou pod stanem. Celá ložnice je totiž velmi jednoduchá. Najdete v ní jednu matraci, polštář, spacák a samozřejmě nádherný výhled z oken do okolí.

K chatce logicky kvůli jejímu speciálnímu umístění není přivedena elektřina, a tak si Jacob na své studijní materiály svítil světlem svíček. Byla to dozajista romantika, ale mladík sám s odstupem času přiznává, že to tak romantické mnohdy nebylo. 

les paprsky slunce
Zdroj fotografie: Depositphotos

V chatě nenajdete krom elektřiny ani tekoucí vodu. Působení nedotknuté přírody a její harmonizující vliv na člověka ale předčil všechny těžkosti. Když se Jacob na místo po dlouhé době vrátil, bylo to pro něj údajně jako navštívit po letech starého přítele.

Místo, ze kterého vytvořil umělecké dílo a domov v jednom, a které v něm vyvolalo životní touhu stavět další takové domečky. Dnes má Jacob na kontě již několik úžasných výtvorů. A není se čemu divit. Studentská léta v takové atmosféře ve vás musí zanechat trvalý otisk. 

Zdroj: Livingbiginatinyhouse