Pětičlenná rodina žije na pouhých 20 metrech čtverečních. Minimalistický domek jim chytře poskytuje plnohodnotné bydlení

Malý dům o pouhých 20 m² může opravdu poskytnout bydlení i pro pětičlennou rodinu. Dokonalé uspořádání a využití každého milimetru jim poskytne dostatek komfortu.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Jérémie Leon
                   

Malý domeček o 20 m2 a v něm žije pětičlenná rodina. Přijde vám to nereálné? Ano i takto se dá bydlet, malé rustikální, ale i přesto moderní bydlení. Projekt La Petite Maison ukazuje, že i na malém prostoru se dá vybudovat plnohodnotné bydlení, zejména výběrem vhodných konstrukčních prvků. Architekti Jean Baptiste Barache a Sihem Lamine neustále pracují na vývoji řešení minimalistického bydlení. Nic pro ně není překážkou, ani výše rozpočtu.

Domek, který splyne se zahradou

Rodina si pozemek se zahradou doslova zamilovala, proto jejich požadavkem bylo bydlení, které se zahradou splyne. To byla pro architekti doslova výzva, ale nakonec přišli s řešením, které splňuje všechny představy do posledního bodu. Stavba je opravdu malých rozměrů a je vybudována dostupným a udržitelným způsobem.

I když to vypadá, že se na tak malý prostor nemůže vejít celé bydlení, dům poskytuje veškeré potřebné zázemí. Našli byste zde jídelnu, obývací pokoj, koupelnu dále také dvě ložnice, toaletu a důmyslně umístěné úložné prostory. Stavba je celá ze dřeva, aby splývala s přírodou, doplněna o moderní materiály, které poskytnou rodině určitý komfort.

Krásná zahrada v blízkosti moře

Terasa je orientovaná na jih s výhledem do krajiny. Přesah střechy poskytuje dostatek pohodlí a prostor pro dynamický pobyt celé rodiny. Celý dům dokonale splývá se zahradou. Díky francouzským oknům zahrada doslova prochází celým domem. Na západní straně obývacího pokoje se nachází nika s velkým oknem, ze kterého je krásný výhled na moře a kostel.

Použité materiály jsou odolné vlhkému klimatu díky použití speciálních materiálů na interiérové i exteriérové obložení. Materiály jsou zdravotně nezávadné, odolné a mají dlouhou životnost. Originální prvky jsou vyrobeny ze skandinávské borovice a finského smrku. Všechny použité materiály jsou zcela přírodní, ošetřeny metodou tepla a páry bez použití chemie.

Rustikální, ale i přesto moderní

Až na nejnutnější technické zázemí, je uvnitř domu vše ze dřeva. Od dřevěného obkladu zdí tak i podlahy a nábytek. Osvětlení domu je řešené bodovými světly a minimalistickými lustry. V obývacím pokoji se nachází moderní kamna, která poskytnou dostatek tepla za chladných večerů. Designový skvost byste mohli najít v koupelně, je v rustikálním stylu. Vanu a zároveň sprchový kout tvoří dřevěné necky, pro bezpečí všech z rodiny jsou opatřeny schůdky.

Celá stavba je fascinující, postavena s maximálním respektem k přírodě a na přání rodiny. Ač na první pohled dům vypadá spíše jako chata, poskytuje opravdu plnohodnotné bydlení pro celou rodinu. Nechybí jí nic, dům je plnohodnotně vybaven a poskytuje rodině dostatek pohodlí.

Zdroj: Tiny House

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články