Tento dům zaujme snad každého člověka | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Z profilu vypadá, jako by se převrátil. Proč majitelé zvolili netradiční konstrukci domu?

Z profilu vypadá, jako by se převrátil. Proč majitelé zvolili netradiční konstrukci domu?

Atypicky řešená architektura moderního vzdušného domu na kraji civilizace a s výhledem do hor. To vše neobvyklý dům nabízí.

zvlastne postaveny dum
Zdroj fotografie: S vědomím Bruno Klomfar

Někteří lidé si nemohou stěžovat na bydlení ve velkoměstě v nějakém bytě, protože to mají ke všemu blízko a do toho je tu velká možnost seznamování s ostatními lidmi. Na druhou stranu jiní mají rádi svůj klid a zase tak moc nepotřebují potkávat všude okolo cizí lidi. Tento dům je vlastně něco mezi tím. Jeho majitelé si budou moci užít klidu a zároveň to nebudou mít nikam daleko. K tomu všemu je tento dům opravdu krásný.

Vyhovující po všech směrech

Tento dům byl postaven na extrémně strmém pozemku o rozloze pouhých 450 m². Byl navržený tak, aby co nejvíce a nejlépe vyhovoval omezením dané lokality. Zatímco betonové jádro váže dům ke svahu a obsahuje všechny obslužné místnosti, pro obývací část a ložnice byla zvolena otevřenější dřevěná konstrukce. Tvar domu umožňuje, aby ústředním bodem všech prostor byly lesy pod ním.

U domu samozřejmě nesmí chybět zahrada, i když ta je také velmi zajímavě navržená. Důležité je, že všude okolo je jen a pouze příroda, takže člověk může „vypadnout“ od každodenních starostí vlastně kdykoliv ho napadne. Před domem se také nachází krásná terasa, z níž se dá po schodech sejít na chodník a z něj potom do zahrady.

Interiér domu

Do domu můžete vejít právě těmi dveřmi, kterými se vchází na terasu. Jakmile vejdete, ocitnete se ve velkém obýváku, v němž se nachází velký černý gauč a také krb. V kuchyni vás určitě zaujme bílá linka a do stejné barvy je navržen také barový stůl, který se nachází naproti lince. Je tak akorát velká, asi by ani nebyla potřeba větší.

garaz na drevo neobvykly dum
Zdroj fotografie: S vědomím Bruno Klomfar

Za zmínku rozhodně stojí i překrásná koupelna. Určitě vás totiž zaujme obrovské zrcadlo, které je umístěno přes celou stěnu. U něj se nachází dvě bílá umývadla a naproti nim velká vana. Za domem je ještě garáž, do níž si majitelé domu skládají dřevo na topení a také jsou v ní různé zahradnické potřeby. Celkově je tento dům opravdu luxusní a bydlet v něm musí být vážně radost.

Co říkáte na exteriér domu?

Zdroj: ArchDaily