Borové šišky mohou nádherně vyzdobit dům | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Z obyčejných šišek vykouzlíte tu nejkrásnější vánoční dekoraci levně a chytře. K výrobě použijte věci, které máte doma

Z obyčejných šišek vykouzlíte tu nejkrásnější vánoční dekoraci levně a chytře. K výrobě použijte věci, které máte doma

Při podzimních procházkách s dětmi si můžete užít zábavu při sbírání šišek z borovic. Ty pak můžete využít při vánoční výzdobě domácnosti.

sisky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Existuje mnoho nápadů, jak využít šišky. Některé z nich vám zaberou jen opravdu malou chvíli, jiné budou trvat trochu déle. Efekt bude vždycky stejný. Za takřka nulové náklady vznikne krásná výzdoba. Skvělé je, že do nejen do sbírání, ale také do samotné výroby můžete bez problému zapojit děti, které budou mít jistě radost, že mohli pomoci s dekoracemi vašeho domu.

Použití je opravdu mnohostranné

Vytvořit můžete například kroužky na ubrousky. Ze zbytků látky vystřihněte tvar hodící se k dané příležitosti. Na podzim to mohou být lístky, na Vánoce třeba hvězda. Pak svažte látku s šiškami, které můžete nastříkat zlatou barvou. Nyní už jen zavažte kolem ubrousků a prostřete stůl. Šišky pochopitelně můžete použít také k ozdobení jakéhokoli věnce. Ať už se ho chystáte dát na dveře nebo třeba na stůl. Kromě využití jako přízdoby lze celý věnec oblepit šiškami. Některé můžete nastříkat barevnými spreji.

Jestliže máte rádi přírodně ozdobený stromek, není nic jednoduššího než si ze šišek vyrobit také ozdoby. Šišky vždy stačí navázat na provázek. Vyzdobit je můžete barevnými kuličkami, postříkat je sprejem nebo z nich udělat obličeje vánočních skřítků. Vyznavači jednoduchosti na ně jen přiváží mašli a použijí je přírodní. Stejně tak jako ozdoby se skřítky, můžete vyrobit třeba zvířátka z plsti. A pokud šišky ve svém okolí nenajdete, vyrobte si z plsti rovnou samotné šišky s jehličím.

Vyrobte dětem elfy

U plsti ještě zůstaneme. Pokud si kromě šišek a plsti připravíte ještě dřevěné kuličky, můžete vytvořit nádherné elfy s šálou a čepicí. Šišky budou skvěle vypadat také s jehličím, které můžete dát do vázy, pověsit na zeď nebo naaranžovat do venkovních květináčů na oknem. Přidejte ještě něco červeného a krásná dekorace je hotová. Nádherně vypadá také aranžmá z bělených šišek. Vybělíte je pomocí bělidla. Pak je smíchejte s přírodními a nandejte do misky. Je to jednoduché a krásné.

Milovníci svícnů mohou šišky využít také k ozdobení svícínků. Stačí vzít zavařovací sklenice, nasypat do nich cukr, vložit svíčku a okolo hrdla uvázat provázek a na něj aplikovat šišky. Skvěle vypadá také borovicový strom. Kupte si polystyrenový kužel a šišky na něj jednoduše nalepte. Dozdobit lze klasickými přízdobami. Borové šišky můžete využít také k dozdobení při balení vánočních dárků. Vypadá to opravdu nádherně, když kromě balicího papíru a mašle využijete také přírodniny.

Jak používáte šišky při dekoraci vy?

Zdroj: Countryliving