Několik činností v domácnosti, které byste měli provádět každý den
adbz.cz » Hobby » Bakterie se doma množí rychlostí světla. Pro maximální ochranu zdraví je nutné nejméně obden čistit a měnit tyto věci

Bakterie se doma množí rychlostí světla. Pro maximální ochranu zdraví je nutné nejméně obden čistit a měnit tyto věci

Během pracovního týdne často nemáme čas na nějaký větší úklid. Některé věci a místa byste ale měli uklízet téměř každý den. Která to jsou?

bakterie
Zdroj fotografie: Depositphotos

Každá hospodyňka se snaží mít doma uklizeno. Jednak je to hygienické, ale také v čisté a provoněné domácnosti se tak nějak lépe bydlí. Dnes už chodí do práce jak muži, tak ženy. Jak to tedy udělat, aby byla domácnost stále uklizená? Větší úklid je lepší nechat na dny volna, některé činnosti bychom ale měli provádět každý den a to už jen proto, abychom se o víkendu příliš nenadřeli.

V čistotě udržujte věci každodenní potřeby

Některé předměty využíváme každý den. Jsou to třeba ručníky a utěrky, případně celá kuchyně a koupelna. Malé ručníky a utěrky je dobré měnit každý den. Drží se v nich velké množství bakterií, zejména pokud jste doma ve větším počtu. Především v této době bychom tyto věci měli mít čisté. V létě je ideální využít na sušení ručníků a utěrek sluníčko.

cista koupelna
Zdroj fotografie: Pixabay

Asi všichni každý den využíváme kuchyni a koupelnu, tyto místnosti bychom tedy měli udržovat čisté. Avšak není tím myšleno, že byste obě dvě místnosti měli každý den uklízet. Ideální je udržovat v čistotě kuchyňskou pracovní plochu, na které si členové domácnosti připravují jídlo. Semeništěm bakterií bývá také dřez. Snažte se nikde nenechávat zbytky jídla a špinavé nádobí. Není od věci nejvíce používaná místa dezinfikovat. V koupelně by mělo být čisto pořád, ale osušky stačí měnit jednou za týden.

Na podlaze se drží úplně všechno

Když budete mít trochu prachu na poličkách, nikdo vám hlavu neutrhne. Co je ale důležitější, jsou čisté podlahy. Ať už na koberci nebo na jiném typu podlahy se drží v podstatě vše, co se nějakým způsobem ocitne ve vzduchu. Případně můžete nečistoty přenášet. Pokud máte domácího mazlíčka, je potřeba opravdu vysávat nebo vytírat každý den. O něco horší je to v zimě, kdy si často domů přineseme bláto nebo roztátý sníh, minimálně za vstupní dveře.

vytirani podlahy
Zdroj fotografie: Pixabay

Je pochopitelné, že se nikomu nechce vytírat a luxovat celý dům. Obzvláště když se z práce vracíte večer. Pokud to nestíháte každý den, dodržujte interval alespoň obden. A to v podobě vytření těch místností, které se používají nejčastěji. Těmi jsou kuchyně, koupelna a případně dětský pokoj, kde nejvíce času tráví naše děti. Když dodržíte těchto pár pravidel, jistě se vám bude lépe a zdravěji bydlet.

Zdroj: Women’s Day