Návod, aby byli vaše lůžkoviny zase svěže bílé | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Magický podomácku namíchaný čistící prostředek zaručí, že vaše zažloutlé prostěradla, povlečení a polštáře budou opět svěže bílé

Magický podomácku namíchaný čistící prostředek zaručí, že vaše zažloutlé prostěradla, povlečení a polštáře budou opět svěže bílé

Magický čistící prostředek, který si namícháte z běžně dostupných ingrediencí vám zaručí, že vaše přikrývky a polštáře budou opět krásně bílé.

polstare
Zdroj fotografie: Depositphotos

Bílá časem už není bílá, ale spíše žlutá. Používáním krémů, kosmetických přípravků a pocení časem polštáře a přikrývky zežloutnou. I když je pravidelně perete a udržujete čisté, žluté skvrny stále zůstávají a není snadné je odstranit. Vyzkoušejte jednoduchý trik a vaše lůžkoviny budou opět jako nové.

Magický čistící prostředek

Smícháním těchto ingrediencí získáte opravdu magický čistící prostředek, který zbaví vaše lůžkoviny všech zašlých žlutých skvrn. Používejte pouze na bílé prádlo, prášek funguje jako bělidlo, barevné textilie by to poškodilo. Budete potřebovat:

  • 1 hrnek prášku na praní
  • 1 hrnek prášku na nádobí
  • 1 hrnek chlóru ( například savo)
  • ½ hrnku boraxu na praní
cistici prostredky
Zdroj fotografie: Pixabay

Praní lůžkovin

Pračku nastavte na nejvyšší stupeň, ať máte jistotu, že se všechny použité ingredience správně rozpustí. Samozřejmě musíte i přihlížet k tomu co je napsáno na štítku s doporučeným praním na lůžkovinách. Jinak byste nenadělali víc škody než užitku. Lůžkoviny by se mohli srazit nebo jinak poškodit a to opravdu nechcete.

Nejlépe lůžkoviny vybělíte, když je polštáře namočíte do roztoku z prášku a vody. Necháte je takto přes noc, poté vše dáte do pračky i se zbytkem vody, ve kterém vše vyperete.

pracka susicka
Zdroj fotografie: Pexels

U pračky nastavte dlouhý program s mácháním i předepírkou. Ke konci pracího cyklu nebo místo aviváže můžete použít bílý ocet. Ten zaručí, že se rozpustí všechny zbytky pracího prostředku a na lůžkovinách nezůstane vůbec nic.

Nadýchané polštáře

Sušit můžete venku na vzduchu, ale pokud máte možnost použít sušičku prádla tak zvolte právě tu, je to nejlepší volba. Sušte pomalu na nízkou teplotu, aby byli vaše polštáře jako nové a krásně načechrané dejte to sušičky míčky, buď k tomu určené, nebo lze použít i tenisové míčky, které zabalíte do ponožek, aby se z nich neuvolňovala vlákna.

Vyzkoušejte tento trik a uvidíte, že vaše polštáře a přikrývky budou opět zářivě bílé a po usušení v sušičce i krásně načechrané.

Zdroj: House Cleaning Tips