Nejlepší eko tipy na rozjasnění bílého prádla | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zažloutlé a zašedlé prádlo? Nikoliv, od teď už jen zářivě bílé s pomocníkem z domácnosti. Oblečení rozjasní jako nově koupené

Zažloutlé a zašedlé prádlo? Nikoliv, od teď už jen zářivě bílé s pomocníkem z domácnosti. Oblečení rozjasní jako nově koupené

Zašedlé. Košile, ložní prádlo i spodní prádlo, které bylo kdysi čistě bílé, je nejasné a šedivé. Zkuste tedy osvědčené tipy na bělení.

bile pradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Bílé věci jsou krásné, mají však jednu velkou nevýhodu. Mají tendenci ztrácet svou původní barvu a šednout. Proti zašednutí můžete bojovat ekologickými prostředky. Vaše prádlo tak bude opravdu zcela bílé, tak, jako když jste ho kupovali. Na každý tip prádla existuje nějaký trik. Pojďme se s nimi pořádně seznámit a ihned je vyzkoušet.

Ložní prádlo perte se sodou

Až budete prát své bílé ložní prádlo, nezapomeňte ihned na počátku pracího cyklu přidat do pračky sodu. Přidejte ji zkrátka do běžného pracího prostředku. Poté na začátku míchání přilijte ještě půl šálku bílého octa. Tato dvě přírodní bělidla mají navíc změkčující účinek. Tudíž můžete vynechat aviváž a budete spát jako na obláčku. Prádlo bude díky těmto dvěma přísadám měkké a příjemné.

jedla soda v misce
Zdroj fotografie: Freepik

Také podprsenky mnohdy rychle ztrácejí svoji jasně bílou barvu. Mohou za to tělové oleje a mléka, ale i pot. Bělidlo na podprsenky vhodné není. Zkuste přírodní prostředky. Pračku přepněte na jemný prací cyklus s teplou vodou. Přidejte běžný prášek a do pračky nalejte šálek bílého octa nebo citronové šťávy. Obě látky budou na bělení podprsenek fungovat stejně. Citronová šťáva kromě bělení přidá také svěží a příjemnou vůni.

Nezapomeňte na sílu slunce

Pokud chcete zesvětlit bílé prádlo, nechte ho schnout na přímém slunci. Zatímco pro černé věci je slunce nemyslitelné, bílé ho doslova vyhledávají. Sluneční světlo má totiž bělicí schopnosti. Důležité je však prádlo ihned po uschnutí ze slunce odnést, aby se nepoškodila vlákna. Skvělé ale je, že slunce nejenže vybělí celou látku, ale pravděpodobně vám pomůže i se skvrnami na něm.

bile pradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ostatně se skvrnami si skvěle poradí právě také jedlá soda. Pokud se nějaké skvrny na oblečení nemůžete zbavit, stačí ji posypat sodou nebo pracím práškem a udržovat prášek ve vlhkosti až do doby praní. Možná se skvrny nezbavíte ihned na poprvé. Podruhé však už určitě zmizí. Nezapomeňte se tedy pořádně zásobit jedlou sodou, bílým octem nebo citronem a v co největší míře využívejte obyčejného sluníčka.

Znali jste některý z těchto triků? Jaký používáte vy?

Zdroj: Mollymaid