Toaletní osvěžovač jsme doteď umisťovali špatně. Žádné zavěšení, ale...
adbz.cz » Hobby » Doteď jsem nevěděla, že to dělám špatně. Na internetu se objevilo video, jak se správně umisťuje toaletní osvěžovač

Doteď jsem nevěděla, že to dělám špatně. Na internetu se objevilo video, jak se správně umisťuje toaletní osvěžovač

S přibývajícím věkem a zkušenostmi možná máte pocit, že byste z úklidu domácnosti mohli rovnou složit maturitu. Přesto se může stát, že vás nějaký nový postup pořádně zaskočí.

toaletni osvezovac zaveseni
Zdroj fotografie: iStock

Když dojde na úklid toalety, žádná hospodyňka nejásá nadšením. Pokud však chcete, aby mísa vypadala čistě, svěže a bez bakterií, nezbyde nic jiného než se chopit štětky. Posledním krokem po důkladném vydrhnutí a dezinfekci toalety bývá zavěšení osvěžovače. Většina lidí si myslí, že ho lze na mísu umístit pouze jedním způsobem. Ale co když se ukáže, že to děláte špatně?

Video zpochybnilo správné zavěšení

Osvěžovače mají dvě funkce. Jednou jsou jejich dezinfekční schopnosti, druhou pak výrazná vůně. WC bloky v obchodech nepatří k nejlevnějším, ale pokud budete chtít, můžete si tuto pomůcku třeba vyrobit i podomácku. Otázkou je však spíše způsob zavěšování na toaletu. Video na sociální síti TikTok totiž tradiční umístění osvěžovače zvenku na mísu zpochybnilo.

Obvyklý způsob zavěšení, o kterém se většina lidí domnívá, že je tím správným, se sám nabízí při pohledu na plastovou úchytku. Jednoduše se zahákne za okraj záchodové mísy a je to. Nicméně alternativní metoda, kterou představil uživatel Maca Official na videu, které zveřejnil na TikToku, spoustu lidí šokovala. Spočívá v tom, že se háček zasune pod okraj mísy zevnitř.

Mohlo by to být i nebezpečné

Výhodou toho, že se plastová úchytka vsune pod okraj mísy zevnitř, je úhlednější pohled na celou toaletu. Nic nevisí přes okraj a na plastovou nožičku se nepokládá prkénko. Celý osvěžovač je prostě uvnitř záchodu. Pochybnosti, zda nemůže vypadnout, uživatel sociální sítě rozptýlil. Spláchl a osvěžovač se ani nehnul. Video má přes 300 tisíc zhlédnutí. Lidé jsou z nové metody nadšení.

wc osvezovac kulicky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Objevily se ale i kritické hlasy, které poukazují na to, že by tato nová metoda mohla být dokonce nebezpečná. Podle nich je to nepraktické řešení, protože osvěžovač může kdykoliv vypadnout. Pak můžete zaplatit tisíce korun za návštěvu instalatéra, který ho bude muset z odpadních trubek vytáhnout. Pokud se rozhodnete metodu vyzkoušet, raději si to pořádně rozmyslete.

@matej__official OMG😱😱😱 #viral #fyp #foryou #trend #foryoupage #hrvatska #srbija #xyzbca ♬ You give me butterflies – 🤠👌🏻